RC soupravy

Baterie, nabíječky, RC soupravy, regulátory a další..
Odpovědět
martin-v10
Nováček na fóru
Účastník závodů RCTT: ne

Re: RC soupravy

Příspěvek od martin-v10 » 26 lis 2017 18:35

Nemá někdo zkušenost s touto RC soupravou RC 14.kanál 2,4GHz LCD REFLEX PRO mají ji na S-hobby za cca 3800kc.
Nebo jsem ještě uvažoval o Fly Sky i10 (Turnigy i10) mode1 + telemetrická čidla https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... icka-cidla za cca 5000kc.
Myslím že ta první by mi asi měla stačit nepotřebuju žádný super vlastnosti, ale nechám si poradit od zkušenějších.

tangokes
Expert fóra

Příspěvek od tangokes » 26 lis 2017 19:31

Ahoj,sice nepíšeš na co ji budeš používat,ale předpokládám že na tu expediční tatru a na tu to bude stačit.
tangokes (Riči)
Zde můžete sledovat stavbu Tatry
http://cracken.rajce.idnes.cz/Stavba_Tatry_2

martin-v10
Nováček na fóru

Příspěvek od martin-v10 » 26 lis 2017 19:57

tangokes píše:Ahoj,sice nepíšeš na co ji budeš používat,ale předpokládám že na tu expediční tatru a na tu to bude stačit.
Jasně na ní, nějak jsem si to neuvědomil. díky za radu.

Waldas
Senior člen fóra

Příspěvek od Waldas » 26 lis 2017 21:15

Turnigy i10 je fajn. Sice tam vela toho nenastavis, ale da sa. Ked by si chcel investovat o 1000czk viacej, tak odporucam frsky taranis x9d a to uz je pomer vykon cena uplne niekde inde. Mam obidve a ta turnigy je oproti frsky hracka za skoro tie iste peniaze.

martin-v10
Nováček na fóru

Příspěvek od martin-v10 » 26 lis 2017 21:42

Waldas píše:Turnigy i10 je fajn. Sice tam vela toho nenastavis, ale da sa. Ked by si chcel investovat o 1000czk viacej, tak odporucam frsky taranis x9d a to uz je pomer vykon cena uplne niekde inde. Mam obidve a ta turnigy je oproti frsky hracka za skoro tie iste peniaze.
Já na to GTCčko zase nepotřebuju nic extra (mám sice rozdělanejch ještě pár projektů Scania 6x6 SAR 1:14, hasičské auto PIERCE 1:14 a 50cm záchranářskej člun SAR ale žádnej neni nijak náročnej) takže mi prozatím asi bude stačit ta obyčejná Reflex PRO z S-hobby a třeba časem zjistím že to nestačí tak to vyměním.

VíťasK
Nováček na fóru

Příspěvek od VíťasK » 30 pro 2018 16:36

Zdravím,

jelikož se mi nějak rozrůstá počet funkcí u tatry813, pokukuji po nové vysílačce s více kanály aspoň s 8 kanály, nějaké doporučení na něco v poměru cena/výkon?

Předem díky

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 30 pro 2018 17:32

Kdyby si netrval na ničem speciálním, tak se mi doma už pár let válí úplně nová, nikdy nepoužitá od Graupnera. Má 7 kanálů, ale jde rozšířit. Je komplet jak byla z obchodu, včetně dvou příjímačů a serva. Cena 1 800 Kč nebo dohoda.

Obrázek Obrázek

Hanys
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanys » 30 pro 2018 20:39

Do té Pepovy vysílačky necháš namontovat 2.4Ghz modul http://www.mzkservis.cz/products.php?curmenu=649
koupíš od nich aj 8-mi nebo více kanálový přijímač a jedeš :rock
Hanys
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"

VíťasK
Nováček na fóru

Příspěvek od VíťasK » 04 led 2019 14:04

Vypadá hezky, ae suma sumárum vysílačka plus modul, nějaká pošta k tomu a budu na 3,5k :-/

Spíš teď zvažuji Turnigy 9x, akorát jsem nikde nedohledal kolik má 3 polohových spínačů :))

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 04 led 2019 18:57

Vím že dneska je velká móda mít 2,4GHz, ale i s 40čítkou se dá bez problémů fungovat. Já to tak mám už 17 let a nemám si na co stěžovat. A to jezdím akce v sezóně i 2x za měsíc.

Martin77
Nováček na fóru

Příspěvek od Martin77 » 04 led 2019 19:07

VíťasK píše:
04 led 2019 14:04
Vypadá hezky, ae suma sumárum vysílačka plus modul, nějaká pošta k tomu a budu na 3,5k :-/

Spíš teď zvažuji Turnigy 9x, akorát jsem nikde nedohledal kolik má 3 polohových spínačů :))
Ahoj, Turnigy 9x má taťka pro LIWU, pisnu mu ať se mrkne na ty spínače :call

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka » 04 led 2019 22:20

Ahoj jak píše Martin mám ji a má jen jeden třípolohový přepínač. Ale třeba by to šlo předělat,.... :roll:
TATRA 816 LIWA 8X8 VALNÍK - 1:10 - rozpracováno

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 08 led 2019 08:11

Jozef Dojčar píše:
04 led 2019 18:57
Vím že dneska je velká móda mít 2,4GHz, ale i s 40čítkou se dá bez problémů fungovat. Já to tak mám už 17 let a nemám si na co stěžovat. A to jezdím akce v sezóně i 2x za měsíc.
Celkem souhlas, nejhorší to bylo v roce 2008 (to se na kolíčky s frekvencemi stály fronty). Dnes už 40MHz skoro nikdo nemá, tak je zase relativně volno. Paradoxně mám dojem, že když lze díky 2.4GHz konečně jezdit bez omezení, tak spousta aut (zejména silničních tahačů) prostě jen stojí na parkovišti.
40MHz chce ale taky správně dlouhou přijímací anténu, vyhýbat se vodivým konstrukcím (třeba známý Tatra-stan) a neprovokovat tím prutem poletující drony :) .
Navíc Pepo, my dva nesmíme stát moc blízko u sebe a "křížit si vlny" :) .

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 08 led 2019 17:51

No já toho Davide s tím bagrem normálně moc nenajezdím protože při bagrování obvykle stojím trvale na jednom místě,, ale možná se to letos změní -wink 8)

VíťasK
Nováček na fóru

Příspěvek od VíťasK » 09 led 2019 16:06

A ještě že sem tak smělí, u vysílaček se píše MODE 1 a MODE 2, která je lepší pro náklaďák, nebo jaký v tom je rozdíl? :-)

chazzy93
Senior člen fóra

Příspěvek od chazzy93 » 09 led 2019 20:07

Pokud se nemýlím, tak se jedná o tom, že na jedné straně se páčka nevrací do středové polohy (nemá vratnou pružinu), ale zůstává zaaretovaná. Což je kvůli letedýlkářům. A mod1 jedna znamená, že ta páčka je na levé straně a mod2 na pravé straně. Pokud se v něčem pletu a plácám kraviny, tak mě prosím opravte.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mitsubishi Pajero, CC-01
Ford F-250 Super Duty Cab, homemade podvozek
Mercedes-Benz Unimog 1:10-rozestavěno
http://kenny666.rajce.idnes.cz/

falkon
Nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od falkon » 10 led 2019 08:54

chazzy93 píše:
09 led 2019 20:07
A mod1 jedna znamená, že ta páčka je na levé straně a mod2 na pravé straně. Pokud se v něčem pletu a plácám kraviny, tak mě prosím opravte.
¨

Je to sice obráceně (mod1 plyn a výškovka vpravo, mod2 plyn a výškovka vlevo), ale pro auta je myslím lepší mít pružinu (tím středy) na všech knyplech, teda pokud to rádio nepoužíváš i pro letadla. Tohle jsem vyřešil přes funkci "letových režimů", kdy ovladač plynu je jako u letadla jak dopředu, tak dozadu plný rozsah a směr řídím tím přepínačem režimů.

Martin77
Nováček na fóru

Příspěvek od Martin77 » 10 led 2019 17:41

Ahoj, vidím že se tu celkem rozjela diskuze, tak bych se taky rád zeptal. Mám nedlouho vysílač flysky fs i6, a při zkoumání co to umí a neumí, jsem narazil na nějaké přepínání.

Zjistil sem že tu mám možnost přepínání "TYPE" pod tím se mi tu zobrazí
1. letadlo nebo kluzák
2. helicopter fixed pinch
3. helicopter variable pinch
4. helicopter swash 90,120,140

Vůbec netuším k čemu to slouží, kdyby mi to někdo objasnil, byl bych moc rád :blush

Jinak k tomu kniplu co se nevrací, mně se to zatím celkem osvědčilo, nastavím si páku do polohy jakou rychlostí chci jet, a dál jen točím koly, zatím mi to přijde celkem fajn, testoval sem i ovládání jen přes jeden knipl (jak plyn tak řízení) ale na to si nemůžu zvyknout...

Hepcziiik
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hepcziiik » 10 led 2019 19:07

Osobně by mi Turnigy nesměla nikdy do baráku ani kdyby k ní dávaly nový zimní gumy na Octavii. Nechci ji nikomu hanit, pokud je s ní spokojený, ale co jezdím nějakých pár let po akcích, jakmile je tam víc než deset patnáct lidí, zpravidla není akce, kdy by se auto ovládané Turnigy alespoň jednou někomu samovolně nerozjelo a zběsile nenaráželo do všeho co je ve směru jízdy...
No, já bych jí teoreticky mohl mít, můj Erťák zběsile jezdit neumí, jeho tempo jízdy na plnej céres je rozvážných modelových 75km/h :-D

Ovládání MOD1 vs. MOD2 je asi o tom, jak co komu sedne do ruky. třeba já ovládám jízdu levou páčkou, jak směr tak plyn, většina ostatních kolegů používá jednu na směr, druhou na plyn. mě zas ovládání dvěma páčkami nejde nějak pod fousy, navíc pokud auto řídím jednou rukou, mám druhou ruku vždy volnou, což se taky mnohdy hodí
Vracení páčky do neutrálu by mělo u každé aspoň trochu solidní vysílačky nastavit u obou páček

Osobně co se vysílaček týče, jsem už několik let zastáncem značky FrSky a jejich Taranisů. Nabídka je široká, modely od cca 3000 do asi 20000. Vysílačky mluví česky, mají plnou svobodu nastavení každého ovládacího prvku, podle typu lze vysílačku rozšiřovat o další ovládací prvky, v základu je to 16 kanál, přidáním dalšího modulu je možno mít kanálů šílených 32. znám vícero uživatelů, od žádného z nich jsem zatím neslyšel stížnost. Mimochodem, nevím jak u jiných vysílaček, změna modu je zde otázka utažení a povolení čtyř šroubků, nikde se nepřehazují žádné pružinky, nikde se nic nenasazuje nebo nepáčí.

K rozmýšlení kolik dáš za vysílačku bych řekl pouze to, že pokud to s modely myslíš vážně a plánuješ je na dýl než jednu či dvě sezony, je vhodné si uvědomit, že vysílačka je mozek modelu. Spousta lidí co znám nemá problém utratit za chromované hovadinky na model tisíce, ale vysílačku by chtěl tak do pětistovky optimálně a pak se diví, že to skoro nic neumí a nic na tom nejde nastavit... je zkrátka trochu potřeba myslet do budoucna. lépe mít předimenzováno než za půl roku zjistit, že vysílačka nevyhovuje, neumí to či tamto a je potřeba utrácet za novou...
"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 23 led 2019 08:31

Pěkně sepsáno, Jirko ;) . Mám dotaz k Turnigy - nejsi jediný, kdo vysílačky tohoto výrobce (?) příliš nechválí. Nejsem žádným jejich extra příznivcem ale čistě ze zvědavosti se ptám (protože to fakt nevím): týká se to všech produktů Turnigy? Nebo jen nějaké série řady apod.? Jde mi o to, že Agrovka má Turnigy vysílačku, ale nikdy jsem nezaznamenal žádné problémy. Předem díky za vysvětlení a případně co mohu od Turnigy "čekat" ;) .

Ad FrSky: na tyto vysílačky jsem narazil, když jsem hledal pro T84 něco, co se bude nejvíce blížit mému stařičkému Hitec Optic6. Postupně jsem zjišťoval, že dnes jsou vysílačky "chytré", čili pro mě nepredikovatelné a budou mě jen stresovat (slušně řečeno). Pak mě napadlo, když je dnes open-source kde co, zda neexistují i alternativní firmware pro vysílačky, konec konců vevnitř jsou dnes normální procesory.
A objevil jsem právě produkty FrSky Taranis - tyto vysílačky mají pro mě jakožto SW developera naprosto zásadní výhodu oproti všem ostatním - firmware je open-source (zdrojáky k dohledání na githubu), takže kdyby se mi něco nelíbilo, nebyl bych odkázaný na milost a nemilost výrobce, ale prostě bych si to mohl opravit/upravit. To má navíc tu výhodu, že funkce vysílačky nejsou nesmyslně a záměrně softwarově omezené, aby zákazníka donutily koupit dražší produkt...

Co se týká pružinek - uvažuji o tom, že bych demontoval pružinku na páce řízení. Má do důvody čistě estetické - na videu nevypadá moc dobře, když se přední kola stojícího auta najednou vrátí do přímého směru, protože jsem položil vysílačku a šel fotit :) . Nehledě na namáhání serva řízení u naložené Agrovky :) . Navíc pří jízdě v terénu i po silnici stejně potřebuju neustále "držet volant".

Odpovědět