3D tiskárny

Domácí dílna, nářadí a technika, postupy a modelářské technologie.
Mila198
Junior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ne
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D tiskárny

Příspěvekod Mila198 » 27 úno 2017 17:39

Tak abych ti to napsal přesně, tak mě to vyšlo na 5621,61Kč. :) Zatím jsem do toho vrazil 163 korun za hlazenku a 24 korun za závitovku, tak to pořád je jiná cena pro nás důchodce. On-line servis bych také měl, ale to bych musel komunikovat anglicky, a ani jim to nemůžu pohanět. Ale já nechci, já věřím, že to bude makat jako originál Průša. :muscle

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mila198 » 27 úno 2017 18:55

Tak s tím krokovým motorem jsem si poradil sám. :muscle Trochu jsem početl na internetu, a zjistil jsem, že je to vlastně synchronní motor se dvěma vinutími, do kterých se nepouští střídavý proud, ale nějaká elektronika tam pouští impulzy. Takže je to vlastně nezničitelný motor, a proto jsem odpojil konektor na motoru, našel jsem kde jsou jednotlivá vinutí, a u jednoho jsem přehodil na konektoru připojovací piny, aby dostal opačné buzení, a ono to funguje i bez zásahu do elektroniky! :rofl

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mila198 » 04 bře 2017 09:41

Tak jsem se potil u internetu, :whew a hledal pomoc, protože nikdo na mě neměl čas, ale nakonec jsem slavil úspěch. Udělal jsem si v Excelu slovník anglických slov pro 3D tisk, a nakonec se mi podařilo udělat první výtisk, ale byla to fuška, :sweat když jsem neznalý problematiky tisku, angličtiny, a počítačů. Trochu mi na začátku tisku scházel filament, který mi za tu dlouhou dobu bádání vytekl z extruderu, ale po chvilce se mi podařilo ho tam dotlačit a nechal jsem to dojet. Vzhledem k tomu, že to byl první výtisk, tak jsem nadmíru spokojen. :)

Obrázek

Obrázek

Trochu jsem to potom odrbal ocelovým kartáčem, aby zmizely ty vlásky při přejezdech, a nastříkal to základovkou, aby bylo vidět všechny ty chyby, které je potřeba odstranit, ale zatím nevím co, a jak kde nastavit...

Obrázek

Obrázek

Asi tuším, že budu muset dát víc procent do výplně, a přidat trochu materiálu do extruderu, ale jak...... a teď mi poraďte vy kteří už máte vytisknuto hromadu kil filamentu!(s anglickým překladem těch kroků - prosím)

Flare
Administrátor
Účastník závodů RCTT: ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Flare » 04 bře 2017 16:25

Tisknu hodně na Rebel II ... co máš za tiskárnu? Nastavení je relativně jednoduché, jaký slicer používáš?
/Flare

Klub RC Truck Trial Praha, z.s. (http://www.rctrucktrial.cz)
S2: Zil 131 6x6
S2: Tatra 813 Kolos 8x8

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mila198 » 04 bře 2017 21:27

Díky admine, že jsi se mi ozval. :clap Jak je uvedeno na předchozí straně, tak jsem si pořídil tiskárnu GEEETech Prusa I3 pro B. Mám nainstalovaný program Repetier-Host V1.6.2 , jehož součástí jsou tři Slicery, a já používám Slice3r. Teď bych potřeboval zvýšit podávání materiálu, ale vůbec nevím, kde to mám hledat, a jak je to označené... Pokud neporadíš, tak budu muset počkat, až se staví vnuk, který to snad bude vědět. Dostal jsem od kamaráda píšťalku v G-kódu, ale on ji má na PLA, tak jsem potřeboval změnit nastavení na ABS, ale opět nevím, kde to mám hledat. :angry

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Flare » 05 bře 2017 13:16

Taky používám Slic3r ... pokud chceš čistě přidat materiál pak v Repetier běž na záložku Slicer, pak Configuration a otevřeš okno s Slic3rem, na něm běž do záložky Filament Settings a v tom je Extrusion multiplier a zkus dát třeba 1,1 ... nicméně je otázka zda je to to co hledáš = více materiálu.

Tisk je o kombinaci mnoha věcí, např. stačí trochu přidat na teplotě (3-5C) a hned se tiskne lépe o dost.
/Flare

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mila198 » 05 bře 2017 17:22

Díky za odpověď, :smirk hlavní je že jsem sehnal mezitím manuál na Slic3r v češtině, takže už více začínám rozumět tomu co tam píšou, ale vím, že ještě nemám vyhráno. Ono je to trochu, jako vychovat dítě... také to nejde podle příručky, ale musím vědět, co po něm chci. :doh

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod DRracer » 05 bře 2017 19:51

Mílo, blahopřeji k prvním úspěšným krůčkům v oblasti 3D tisku. Nenech se odradit, pilně studuj a zkoušej. Držím palce!

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mila198 » 05 bře 2017 22:11

Jen jestli už na to studium nejsem starý?! :doh Někde jsem možná četl, že z trysky má vytékat rovný pramen plastu... Je to tak? :O Mě se to tam na výstupu kudrnatilo, tak jsem to demontoval, rozebral a namočil trysku do acetonu, a uvidím zítra. Ještě jednou, má z té trysky vytékat rovný pramen plastu, nebo se mi o tom jen zdálo? :yawn

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod DRracer » 05 bře 2017 22:33

Vysoká teplota, mokrý plast (bublinky páry)?
Nespoléhej se na to, že tiskárna ukazuje nějakou teplotu. Většinou kecá. Vše si musíš ověřit!

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mila198 » 21 bře 2017 22:04

Tak jedinou radu, kterou jsem mohl použít - Nenech se odradit - jsem dodržel, a už se mi začíná trochu více dařit. Přišel za mnou i kamarád, jestli bych mu něco nevytisknul na regulátor do autíčka pro kluka - ne na dálkové ovládání, ale přímé,takový pedál s převodem na potenciometr, a po několikero zkouškách se už vcelku podařilo.

Obrázek

Potom jsem se znovu vrátil k těm svým přírubám na vlečná ramena, a už to začíná být skoro bez kazů a vad na kráse.

Obrázek

Ještě kdybych věděl, co všechno se v tom Slic3ru dá nastavit. Na co je například: Infill/perimetres overlap...

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Flare » 23 bře 2017 18:43

koukni sem a bude Ti to jasné :-) https://github.com/alexrj/Slic3r/issues/2632
/Flare

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mila198 » 23 bře 2017 20:40

Škoda že jsi mi to nenapsal vlastními slovy sám, protože neumím anglicky, a co si mám z tohoto, co mi přeložil Google, vybrat? Obrázek

Nové „Výplňové / obvody překrytí“ funkce se zdá, aby se rovnaly hodnotu 0% až 50% překrytím.

Jinými slovy, bude nastavení překrytí 50% umístěte výplně housenku na přesně stejném místě jako patkou z obvodu. Považoval bych za to 100% přesah a.

Hraní si s novou funkci, jsem nastavil překrytí na 65% a náhled funkce obou Slic3r a Repetier hostitele vykazovaly překrytí více než 100%, tj výplň se začínají objevovat směrem ven od obvodu.
Naopak, hodnota překrytí -55% ukazuje, jak výplně a obvodu stále líbání navzájem. Někteří mohou být důsledkem chyb zobrazení, vypočteného nebo zaokrouhlování. Ale obě kuličky jsou téměř dotýkají, takže by se vzít v úvahu, že překrytí 0%

TrochuObrázek možná vím, ale ne víc, než po této informaci...Obrázek

Myslím si, že je to překrytí Perimetrů s Infillem, ale nevím, kolik je běžné nastavení, a jestli je to vůbec ono...Obrázek...

miitta
Nováček na fóru

Příspěvekod miitta » 18 dub 2017 10:52

Zdravim všechny nadšence do modelařiny. Chci podle plánů mistra Hanyse postavit vlastní model. Jen nemám nejlepší přístup k soustruhu a frézce, tak zvažuji jeho výrobu pomocí 3D tisku. Je reálné abych já, jako nováček dokázal nakreslit a vytisknout jednotlivé díly, nebo mám raději oslovit nějakého strojaře s CNC frézkou?
Ve vektorovém 2D kreslení nějaké zkušenosti mám, ale s 3D jsem teprve v začátcích a hledám vyhovující program. Chtěl bych se zepat jaká je výsledná pevnost plastových výtisků (ozubení a osy bych použil kovové) a jak by na tom byly výsledné jízdní vlastnosti Tatry vzhledem k nižsí hotnosti oproti kovovému modelu.
Děkuji za reakce.

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvekod Jozef Dojčar » 18 dub 2017 13:55

Na to je snadná odpověď. I kdyby sis to nakreslil a vytiskl, stejně by to dlouho nejezdilo. V podvozku jsou takové síly, že by Ti to jednotlivé části náprav roztrhalo na kousky. Toto je slepá ulička a ztráta času.
josef.dojcar@email.cz

miitta
Nováček na fóru

Příspěvekod miitta » 18 dub 2017 16:11

Rozumim. Byl to jen takový nápad. Díky za ušetření nervů, času i peněz. Vydám se raději klasickou cestou.

Zpět na „Dílna, vybavení a pracovní postupy“