Škoda 706 RTHP

Představení vašich modelů, fotografie ze stavby a ježdění.
Odpovědět
Jozef Dojčar
Expert fóra
Účastník závodů RCTT: ne

Re: Škoda 706 RTHP

Příspěvek od Jozef Dojčar » 18 pro 2015 15:35

Já jsem mněl u CAS 32 stejný problém, když jsem to chtěl naklápět, tak to všude teklo. Proto to mám taky napevno. Jenom je to celé ruční práce. Tenkrát jsem o 3D tiskárně ještě neslyšel.

Hepcziiik
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hepcziiik » 18 pro 2015 17:41

no uvidím, kolik bude místa, zkusil bych O kroužky, protože jiná varianta asi není, řekl bych. ale toho prostoru je tam opravdu minimálně...
"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)

Hepcziiik
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hepcziiik » 24 bře 2016 18:50

I hasiči můžou píchnout a nezbývá, než vyměnit pneumatiku...
Na funkčnost modelu tato blbůstka nemá žádný vliv, ba právě naopak, nicméně mě se toto "oživení" nehybného modelu docela líbí... :-)

Obrázek Obrázek
"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 25 bře 2016 13:59

Ten disk máš fakt šroubovací :shock: ? A odkud máš Jirko ty pneumatiky?

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 25 bře 2016 17:49

Zadní disk je navržen stejně, jako ve skutečnosti, byť šroubovací není. Na modelu ho pro větší pevnost slepíš celý do jednoho kusu včetně šroubovacích kamenů, ale pro statické použití ho můžeš nechat i rozložený.

Hepcziiik
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hepcziiik » 26 bře 2016 22:26

Děkuji Davidovi za vysvětlení. I o možnosti ho sešroubovat jsme uvažovali, ale s ohledem na to, že by celé kolo drželo díky šroubkům 1,2mm, asi by to při jízdě v terénu nebylo nejspolehlivější a kolo by dlouho nevydrželo v celku.. z technického hlediska by to ale proveditelné bylo. Třeba to někdy jako frajeřinku zkusím alespoň na jedno kolo na nějaké předváděčky pro pobavení publika :-)
Pneu jsou objednány v cizině a jedna guma vyjde na cca 5 dolarů. Výhodou je, že má průměr 76mm, což je prakticky správný rozměr vůči měřítku na rozdíl od Tamyia pneu, které jsou skoro o centimetr větší a je pak problém aby se vlezlo do blatníku

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 24 bře 2017 20:29

Když už máme pro "Erťáky" - tedy pro modely vozů Škoda 706 - realistické disky Trilex , vytvořili jsme pro hasičák i zcela realistickou lafetu vodního děla. Předloha na skutečném hasičáku:

Obrázek

Zde jsou screenshoty 3D modelu uzpůsobeného tak, aby skrz něj mohla ve finále proudit voda.

Obrázek Obrázek

Výtisk master modelu, opět v nejvyšší kvalitě, kterou poskytuje moje tiskárna (vrstva 0.05mm).

Obrázek Obrázek Obrázek

Zkompletovaný odlitek z resinu doplněný o madla a natřený stříbrnkou vypadá skoro přesně jako originál na skutečném vozu. Na jeho konec ještě přibyde samotné ústí vodního děla.

Obrázek

Odpovědět