Založení modelářského klubu

Do tohoto fóra prosím pište příspěvky a dotazy na témata, která nejdou zařadit nikam jinam :-)
Flare
Administrátor
Účastník závodů RCTT: ano
Kontaktovat uživatele:

Založení modelářského klubu

Příspěvek od Flare » 16 lis 2007 23:48

Vážení,

po určitých diskuzích týkajících se pořádání paralelních závodů a/nebo i jen volného poježdění o víkendech, kdy nejsou oficiální závody ve Starém Plzenci je tu návrh, abychom založili modelářský klub čistě pro RC truck trial a pod jeho jménem jednali případně se sponzory a vlastníky ploch, na kterých by se dalo jezdit (jak pravidelně nebo i jednorázové akce).

Pokud si myslíte, že je to dobrý nápad a máte případně podněty k jeho organizaci a fungování, uspořádání apod. dejte sem vědět. Prozatím iniciátorem nápadu je JirkaW a já, aby to mělo smysl, bude potřeba najít pár dalších šílenců.

Až pak budeme řešit jaké formality vlastně musíme splnit a co nám to umožní všechno.

Díky,

/Flare
/Flare

Klub RC Truck Trial Praha, z.s. (http://www.rctrucktrial.cz)
S2: Zil 131 6x6
S2: Tatra 813 Kolos 8x8

Salvatore
Junior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení modelářského klubu

Příspěvek od Salvatore » 18 lis 2007 17:18

Se mnou samozřejmě je možno počítat...
Asi největší problém vidím v závodní lokalitě. Jak dopadlo vaše "šetření" asi minulou neděli, nebo kdy?
Mirek Valášek
rcauta.net

JirkaW
Expert fóra

Příspěvek od JirkaW » 18 lis 2007 22:52

No pánové čekal jsem větší ohlas. Ale třeba se to ještě zlepší.
JW
S2 MARO59-LOOPS Model - Kraz
P MARO59 - UNIMOG - Mistr Evropy 2017
S3 MARO59-LOOPS Model - ZIL 157 - Mistr Ostrial 2017
S4 MARO59-LOOPS Model - Fiat 690

JirkaW
Expert fóra

Příspěvek od JirkaW » 18 lis 2007 23:51

Protože mi šest závodů za rok připadá vzhledem na vynaloženou námahu a finance (taky
nechci zblbnout z práce) málo, pustil jsem se s Tomášem do hledání nějakých lokalit u Prahy. Důvodem je dát dát o sobě vědět a jednou za měsíc si zajezdit. Po několika večerech nad leteckými a turistickými mapami jsem vyrazil na první vybraná místa. Ty letecký mapy jsou teda dost starý, na většině míst už něco stojí myslím baráky, nebo jsou tam skládky. Protože jsme se s Tomášem dohodli, že by jsme chtěli jezdit i v zimě, začal jsem hledat lokality s možností se ohřát. První byly benzínky s restauracemi. Tady by jsme ale jezdili mezi odpadkama případně i mezi něčím horším. Druhé v řadě byly nádražní budovy s restauracema.
Tady by byl terén vhodný tak akorát na S1, pro ostatní nuda. Pak jsem objezdil sokolovny a hřiště. A to už se začalo něco dít. Zatím největší problem je najít místo i s možností pro parkování aut v počtu nad 30 kousků. No a urodilo se toto:
1. Řitka - skládka pod hrází rybníka, kde si můžeme vykopat co chceme. Restaurace se sokolovnou otevřena od 11:00.
2. Čísovice - resturace Pod horou, majitel automodelář, jezdit by se dalo na zahradě restaurace a možná letos i v sále (je ve výstavbě plný suti) Hned mě napadl zimní halový RCTT. Obě lokality ale bych bral až jako nouzovky.
3. Černolice - u hřiště místního SK. Minulý výkend zkouška na sněhu v lese na kamenech, prostě krása. S1 by jezdily hned u parkoviště, ostatní o cca 200 až 500m dál na pořádných
kamenech a kopcích. Bohužel zde jsem zatím nenašel spřízněnou duši.
4. Všenory - Hotel Zdenka. Restaurace otevřena od 11:00. Když si dáme v místní restauraci oběd a něco vypijeme, můžeme parkovat přímo u hotelu. Jěždění přímo vedle parkoviště vlastně před okny. Trať otestujeme příští víkend s Tomášem. Už dokončil upgade své Tatry.
Jo taky uděláme fotky.
Jirka W
JW

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka » 19 lis 2007 17:27

JirkaW píše:No pánové čekal jsem větší ohlas. Ale třeba se to ještě zlepší.

No já bych měl ohlas kladného směru, jsem pro každou věc v dobrém duchu, ale jelikož jsem od Kopřivnice (SM) tak to moc růžově nevidím. :(
TATRA 816 LIWA 8X8 VALNÍK - 1:10 - rozpracováno

Střelec
Expert fóra

Příspěvek od Střelec » 19 lis 2007 18:44

Se mnou samozřejmě je možno počítat..

Já také největší problém vidím v závodní lokalitě.
Ale na rovinu ,mě se to bude týkat asi jen okrajově,protože je to do Prahy přeci jen na otočku 320km je trochu dost. :cry: :cry:
Střelec - Honza
Ruský stroj - síly zdroj.
-----------------------------------------
DT-30
http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfira3o
CZ Truck Trial

Tim
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tim » 19 lis 2007 20:35

já bych pro vás měl taky jedno místo je to v Rudný u prahy a tohle místo je opuštěnej lom kde jsou náký prudký výjezdy jako dělaný na trial a na místo se dá přijet autem 50°1'27.558"N, 14°14'7.25"E

JirkaW
Expert fóra

Příspěvek od JirkaW » 19 lis 2007 21:17

No musím napsat, že opuštěné lomy jsem také projížděl. Většinou lomy kolem Prahy mají nějaké majitele a těm je RCTT ukradený. Mezi Prahou a Berounem je lomů fakt hodně a ty bezproblémově přístupné okupují blázni na motorkách. Pravdou je, že jsme s Tomášem hledali zimní ježdění. A tady jseš omezen příjezdem ve sněhu nebo po dešti. Není problém přijet ale je problém na rozježděné cestě odjet. A taky se budeš chtít někde ohřát. Proto je otevřená restaurace nejlevnější možnost. Do toho lomu se dojedu podívat. Je to možná varianta na léto.
Jo a v hospodě by taky neměl být problém pro nabíječky.
JW
JW

Tim
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tim » 19 lis 2007 21:33

Že by tenhle lom měl nějakýho majitele tak o tom dost pochybuju a jedinej kdo tam jezdí je sem tam nějakej biker.Dojet se tam se dá i v zimě protože pak deš pěšky dolu což je kousek.A zaparkovat můžeš na tý cestě,jenom ohřát se tam nikde nemůžeš no.Jinak až tam pojedeš tak mi napiš SZ jelikož já bydlim v rudný tak bych ti to tam ukázal OK?

JirkaW
Expert fóra

Příspěvek od JirkaW » 19 lis 2007 21:50

Věř tomu, že v tomto státě má každý pozemek nějakého vlastníka. Když tam bude jezdit pět maníků s modelama, tak to bude atrakce. Ale jak tam bude u lesa stát 30 aut tak to už bude překážet. A i jeden člověk, který momentálně nemá kde vyvenčit psa ti dokáže pěkně znepříjemnit život. Plzeňáci mohou vyprávět.
Pošli mi na sebe telefon, určitě se domluvíme. 602320954
JW
JW

Aleš Papoušek
Klub RC Truck Trial Praha

Příspěvek od Aleš Papoušek » 20 lis 2007 08:53

JirkaW píše:No pánové čekal jsem větší ohlas. Ale třeba se to ještě zlepší.
Nediv se, ten kdo se věnuje RCTT v Plzenci naplno, moc volných víkendů už nezbývá. Ono to není jenom 6-7 závodů, ale k tomu připočítej 6-8 závodů velkého trialu, kam jsme zvaní a děláme tam předváděčky, 1-2 závody Extrém trialu, 1-2 závody u auto Myslivce v Lounech plus nějaká ta mimořádná předváděčka (Modelhobby, Brno). Když to sečteš, tam máš nějakých 15-20 akcí za rok. Když odečteš zimu (přes zimu stavím nová auta, takže to času není nazbyt), tak už moc volných víkendů nezbývá. A to se nezmiňuji o tom, že dost lidí se věnuje ještě jiným autům.
V Plzenci se vytvořila fungující parta bláznů a přetáhnout ji na jiné závody bude obtížné.
Aleš
legenda S2, podle data výroby
Tatra 815 4x4, Tatra 137 4x4,Tatra 813 8x8, Praga UV80 4x4,
ZIL 131 6x6, LIAZ 150.261, Unimog 1350L, ZIL 3910, URO F2, GAZ

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 20 lis 2007 11:43

Takže podmínky pro založení klubu, nezávisle na tom zda se budou dělat závody nebo nebudou oficiálně jsou tedy následující:

1) Kluby a jiná občanská sdružení jsou zakládána za účelem výkonu sdružovacího práva. Na rozdíl od politické strany nebo politického hnutí je občanské sdružení subjekt nepolitický.

2) Založit sdružení mohou nejméně tři občané, z nichž alespoň jeden musí být starší 18 let (přípravný výbor).

3) Podat písemný návrh na registraci poštou v podatelně Ministerstva vnitra:
písemně - náměstí Hrdinů 3, 140 21 Praha 4

4) V návrhu na registraci je třeba uvést jména, příjmení, data narození a bydliště členů přípravného výboru s uvedením zmocněnce (starším 18 let) oprávněným jednat jejich jménem. Návrh musí být podepsán všemi členy přípravného výboru, podpisy členů přípravného výboru není třeba ověřovat. K návrhu je nutno připojit stanovy sdružení ve dvou vyhotoveních obsahující tyto náležitosti: název sdružení, který se musí výrazně lišit od názvu právnické osoby, která již vyvíjí činnost na území České republiky, od názvu orgánu veřejné moci České republiky, od názvu mezinárodní organizace, jejího orgánu nebo její instituce a od názvu Evropské unie a jejích orgánů; název sdružení musí obsahovat označení "občanské sdružení" nebo zkratku "o.s.", sídlo (to znamená název obce, poštovní směrovací číslo, číslo popisné, popřípadě název ulice nebo náměstí), cíl činnosti sdružení, práva a povinnosti členů sdružení
orgány sdružení, způsob jejich ustavování, určení orgánů a funkcionářů oprávněných jednat jménem sdružení, ustanovení o organizačních jednotkách sdružení (pokud budou zřízeny a pokud budou jednat svým jménem, zásady hospodaření (rozumí se zdroj příjmů, způsob užití příjmů, kontrola hospodaření a podobně).".

5) Tiskopis pro podání návrhu na registraci sdružení neexistuje.

6) Správní poplatek se za podání návrhu na registraci sdružení neplatí.

7) Řízení je zahájeno dnem, kdy Ministerstvu vnitra došel návrh na registraci obsahující výše uvedené náležitosti. Nemá-li návrh uvedené náležitosti anebo jsou-li v něm údaje neúplné nebo nepřesné, ministerstvo na tuto skutečnost upozorní zmocněnce přípravného výboru nejpozději do 5 dnů od doručení návrhu na registraci a řízení nebude zahájeno, dokud nebudou případné nedostatky návrhu odstraněny. Registraci provede ministerstvo do 10 dnů od zahájení řízení, den registrace se vyznačí na jedno vyhotovení stanov, které se zasílá zmocněnci přípravného výboru. O registraci se nevydává rozhodnutí ve správním řízení. Identifikační číslo (IČO) přiděluje občanským sdružením Ministerstvo vnitra; jejich organizačním jednotkám s právní subjektivitou přidělují IČO registrační pracoviště Českého statistického úřadu v příslušném krajském městě. Pokud jsou splněny zákonné podmínky pro odmítnutí registrace, ministerstvo vydá do 10 dnů ode dne zahájení řízení rozhodnutí o odmítnutí registrace, které se zasílá zmocněnci přípravného výboru. Není-li zmocněnci přípravného výboru do 40 dnů od zahájení řízení doručeno rozhodnutí o odmítnutí registrace, sdružení vzniká dnem následujícím po uplynutí uvedené lhůty a tento den je dnem registrace.
/Flare

JirkaW
Expert fóra

Příspěvek od JirkaW » 20 lis 2007 20:59

Nikdo nechce přetahovat Plzeňáky. Jenom chceme zdravou konkurenci a hlavně jezdit přes zimu. Ono je taky dost modelářů, které nikdo na žádné předváděčky nezve, nebo nemají podporů svých otců modelářů a nebo se do Plzence přijet bojí. Důvodem je strach, že tam budou dělat jenom křoví nebo, že nebudou moci konkurovat. Až na nějakém společném srazu si uvědomí, že to není jenom o autu, ale taky o rukách a o hlavě. Mimochodem na letošních prvních závodech jsem byl bezkonkurenčně poslední se ztrátou asi 2000 bodů na předposledního no a poslední jsem vyhrál. A musíš uznat, že v Žampachu se i tobě objevila zdravá konkurence (S2 - osmikolky). A co jsem četl na foru ta všechny prodělávaj upgrade, přestože tam nebyla složitá trať. Ti kluci musej vědět, že takřka s každým autem se dá závodit a že nemusí mít strach do Plzeňce přijet.
JW

JirkaW
Expert fóra

Příspěvek od JirkaW » 20 lis 2007 21:12

Jo k tomu autosalonu Myslivec nebo Ředhošti. Plzeňáci o Žampachu vůbec nevěděli protože na forum nechoděj. Rozhodně by něteří podle jejich slov přijeli. No a my jsme nevěděli o nich, protože na jejich první stránce je datum poslední aktualizace 21.srpen (je tam ještě dnes) a aspoň já jsem po této informaci stránky hned zavíral. Tento přenos dat je potřeba ještě doladit.
JW

JirkaW
Expert fóra

Příspěvek od JirkaW » 20 lis 2007 21:32

Ještě naposledy Ředhošť. Víc než ježdění se řešila letošní sezona s následujícími výsledky. Ještě letos před vánocema udělat sraz nejlépe u Plzeňáku v teplé hospodě s možností přespání a doladit pravidla na příští sezonu. Všechny přípomínky pocházejí od S1 a v podstatě se jedná hlavně o pravidlo jednou za závod po haváriji vozidla mít možnost auto znovu nasadit do závodu za cenu ztráty většího počtu bodů.

Dále byly zkoušeny nové dřevěné kloubové brány.
JW
JW

Hanys
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanys » 21 lis 2007 11:18

JirkaW píše:Ještě naposledy Ředhošť. Víc než ježdění se řešila letošní sezona s následujícími výsledky. Ještě letos před vánocema udělat sraz nejlépe u Plzeňáku v teplé hospodě s možností přespání a doladit pravidla na příští sezonu. Všechny přípomínky pocházejí od S1 a v podstatě se jedná hlavně o pravidlo jednou za závod po haváriji vozidla mít možnost auto znovu nasadit do závodu za cenu ztráty většího počtu bodů.

Dále byly zkoušeny nové dřevěné kloubové brány.
JW
V Německu to tak mají na RCTT, nedokážeš jet dál nebo to hodíš na boudu - vyfasuješ 80 bodů auto postavíš nebo posuneš o půl metru a jedeš dál...
Hanys
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 21 lis 2007 11:49

Hanys píše:V Německu to tak mají na RCTT, nedokážeš jet dál nebo to hodíš na boudu - vyfasuješ 80 bodů auto postavíš nebo posuneš o půl metru a jedeš dál...
Nedokážeš jet dál neberu, protože vždy se dá někudy jet :-) Ale postavení na nohy by možná za 100 bodů bylo docela zajímavé, resp. možná za víc, protože přeci jen je to hodně blízko neprojeté brance. Omezil bych ale jen na jedno postavení v jedné sekci.

Prosím pokračujte v diskuzi nad úpravou pravidel v sekci pro RCTT, tuhle diskuzi nechme na založení klubu.
/Flare

JirkaW
Expert fóra

Příspěvek od JirkaW » 24 lis 2007 21:12

Tak jsem zase projel nějaké lomy, co sem objevil na turistických mapách. Dva už jsou zasypaný odpadkama. Jeden zajímavý pod Kuchaříkem. Asfaltová cesta až do lomu, ve vjezdu jsou čtyři velký balvany. Protože mi tady už připadali stěny vysoký asi tuto lokalitu nebrat. Asi by byl velký problém uhlídat "juniory " aby někam nespadli. Dnes jsem byl v lomu (typ dal Tim). Krááááásné místo na RCTT. Příjezd z Nučic ulicí K lomu. Teda spíž rozježděnou rozblácenou cestou až do lomu. Na druhý pokus jsem to projel i na letních gumách. Asi dva stromy by to chtělo trochu ořezat aby se neorvaly vysoký auta. Místo na parkování obrovský, na ježdění ještě větší. Stromy většinou listnaté, místo mechu tráva, kopce o něco vyšší než v Plzeňci, spousta velkých louží a velké ohniště. Nová lokalita domů asi tak 200m od lomu. Fotky opět nejsou. Foťák si vzala dcera na závody a s novým telefonem to ještě neumím. Logicky jsem nato nepřišel a číst návod zatím nemám odvahu a čas. Byl jsem tam asi kolem 8:00 a při odjezdu jsem zaznamenal nepříjemnou událost. Auta stojící nejblíže k lomy asi někdo vybral, u dvou byly vymlácený okna. Zřejmě auta od staveb. Cestu od Rudný jsem nenašel, skončil jsem v nějakém skladu. Třeba Tim poradí. Dík za typ.
JW
JW

Tim
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tim » 25 lis 2007 12:48

počkej tys do toho lomu jel autem? :lol: :lol: tam se dá dojít pěšky z druhý strany od Rudný a je tam asfaltová cesta já tam jezdim občas na kole

Tim
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tim » 25 lis 2007 12:55

jo a jestli by jsi chtěl ukázat lepší cestu tak by jsme se domluvili a já bych ti ukázal kudy se tam de tou druhou stranou z Rudný když tak napiš SZ

Odpovědět