Dovoz z EU?

Do tohoto fóra prosím pište příspěvky a dotazy na témata, která nejdou zařadit nikam jinam :-)
Mila198
Junior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ne
Kontaktovat uživatele:

Dovoz z EU?

Příspěvekod Mila198 » 05 úno 2017 17:55

Ahoj kluci,
chtěl bych se zeptat, jestli tu má někdo zkušenosti a vědomosti s dovozem věcí z EU? No vlastně z Anglie, která by ještě měla být součástí EU. Objevil jsem na eBay laciný motor do svého modelu (3760,- plus poštovné cca 500,-), ale nejsem si jistý, jestli všechno proběhne bez nějakých dalších poplatků, daní a cel?! Prosil bych jen informace, na které je možno se spolehnout, ne od agentury JPP, abych později nezaplakal.

Flare
Administrátor
Účastník závodů RCTT: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz z EU?

Příspěvekod Flare » 07 úno 2017 23:24

V rámci EU je zamezení dvojího zdanění, tudíž pokud nakupuješ v cizině, platíš místní daně (např. DPH) a při dovozu už u motoru nebudeš platit nic.
/Flare

Klub RC Truck Trial Praha, z.s. (http://www.rctrucktrial.cz)
S2: Zil 131 6x6
S2: Tatra 813 Kolos 8x8

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mila198 » 08 úno 2017 14:13

Tak to je další potvrzení, které jsem získal. Já jsem se bál toho brexitu, :nerd ale už jsem to v pondělí objednal, a mám to na cestě. Ještě se ozvu, až to dorazí. :wait

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mila198 » 09 úno 2017 16:15

Tak dnes dorazil motor, kromě toho že je ve žluto-černém provedení, na něm není na první pohled vidět téměř žádný rozdíl. Snad jen že na něm není napsáno HONDA.

Obrázek

Obrázek

Ale protože takto oděný do modelu nepůjde, musel jsem ho odstrojit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jestli někteří znáte Hondu GX35, vidíte, že je to skoro stejné, ale jedna změna k lepšímu tu je, a to, že má na startovací hřídeli závit M8, takže to je stejné, jako u GX31. Asi poznali, že ten menší závit je jen na škodu. A pro informaci, cena trochu vylezla, ale není to nic hrozného - 4436,- Kč, no zkuste to někde u nás pořídit za tu cenu.

Zpět na „Vše ostatní“