Tamiya fórum

Do tohoto fóra prosím pište příspěvky a dotazy na témata, která nejdou zařadit nikam jinam :-)
Mila198
Junior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya fórum

Příspěvek od Mila198 » 20 bře 2019 17:46

Tak se obětuji, a udělám ze sebe blbce. Někde na internetu jsem se dočetl, jak nastavit VPN, i když nevím o čem to je, ale vzhledem k tomu, že mám jeden počítač s WIN10, tak jsem zadal dotaz VPN, a ono mi to nabídlo to upravit, tak jsem to vypnul.

Obrázek

Ale tím to všechno skončilo, Tamiya fórum se mi stejně nezobrazilo..., tak jsem to vrátil zpátky a zase budu čekat, jestli se něco změní... Nebo jsem udělal něco špatně?! :head

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 20 bře 2019 19:34

Chlapi, tož toto už nevím, WIN10 nemám, tak neznám nastavení, to by chtělo nějakého IT odborníka.
Ještě mě napadá možná blbost, ale za zkoušku nic, nechat zapnuté VPN ,kliknout na https://www.meip.eu/ , zobrazí se IP počítače, pak VPN vypnout a opět klik na ,,Moje IP,, , jestli bude ta adresa stejná.
Říkám neznám 10ky, ale pokud já zapnu VPN, tak mám IP někde ze zehraničí, to se mě i ukáže odkud, na fórum se nedostanu, pokud vypnu, tak mám domovské IP i s domácí lokací, na fórum bez problémů můžu.
Pokud bude u těch 10tek u zapnutého i vypnutého VPN stejne IP a to domácí, tak tu problém nebude.

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 21 bře 2019 22:47

Od Jirkacbx

Tak jsem se na 403ku poptal jinde a hlavně česky hovořících končinách.
Výsledek není moc uspokojivý,teda pro forum a jeho nastavení.
"Ahoj, chyba 403 nemá nic společného s PC návštěvníků. 403 znamená, že byl přístup odmítnut:
Musíš hledat na straně webu. Může to způsobovat téměř cokoliv. PHP, nastavení .htaccess/Apache, špatné práva u souborů, ..."

Takže můžu asi jen doporučit otravovat WINa přes SZ tady nebo mejlem na VintrDusan@seznam.cz s požadavkem na vyřešení problému.
Číslo na mobil WINa jde dohledat,ale zveřejnovat nebudu,to by nedělal nic jinýho,než by zvedal telefon.

V mým okolí se pokusím poptat u nějakýho programátora či člověka přes pc,jestli by věděl a našel opravu.
Pokud máte v okolí někoho schopnýho,klidně se poptejte,nějak už by se to zaplatilo.

A co vím,tak největší problém je v tom,že ten,kdo má potřebný hesla od FTP a potřebných databází,jezdí po světě s kamionem a s WINem extra moc nekomunikuje.

Hepcziiik
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hepcziiik » 22 bře 2019 14:26

Totéž mi řekl Pepo David, že s mým PC tenhle problém nemá absolutně nic společného. A řekl bych, že David jedničkám a nulám docela rozumí...

Osobně se holt musím připojovat pouze přes mobilní data a pokud vyplivne i to, budu od fora odříznut úplně. Je krásné navrhnout řešení změnou providera, ale jednak jsem vázán smlouvou na nějakou dobu, druhak jsem s připojením spokojený a jediná stránka, která mi odmítá přístup je tamyiaforum, takže provider asi nebude zas tak úplně špatnej i když mouchy se najdou na všem...
"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 30 bře 2019 08:54

Win

Ahoj všem,
včera jsem konečně shromáždil veškerá potřebná data a informace, potřebné k řešení celé vzniklé situace.
Bohužel se fórum pro některé členy tváří tak, že dokonce neexistuje, což je nepochopitelné. Dokonce jsem nakontaktoval technickou podporu Phpbb a i tam mi řekl odborník, že co vlastně po něm chci, když fórum neexistuje.
Nyní mám veškeré FTP přístupy, které předávám odborníkům v phpbb, víc pro to udělat nemohu.
Předpokládám, že se začne něco dít v příštím týdnu.
Všem se moc omlouvám za komplikace, za které mohu částečně já, díky mé nedůslednosti, abych trval striktně na okamžitém řešení situace našeho IT, který se na to vybodl.

chazzy93
Senior člen fóra

Příspěvek od chazzy93 » 31 bře 2019 21:53

asi se něco začlo dít, protože mi zatím forum funguje.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mitsubishi Pajero, CC-01
Ford F-250 Super Duty Cab, homemade podvozek
Mercedes-Benz Unimog 1:10-rozestavěno
http://kenny666.rajce.idnes.cz/

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mila198 » 10 dub 2019 06:35

Tak to jsi šťastný člověk, mě naopak přestala fungovat stránka pro vkládání fotografií JPEG.cz, a dokonce i fórum RC 4x4! :angry Prý používají nějaký nepodporovaný protokol!? :head Jsem sám, nebo je to obecně?

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 10 dub 2019 17:15

Já používám na fotky toto https://postimages.org/ a na rc 4x4 nechodím, takže nemůžu posoudit.

Ale na Tamiya fóru se objevilo toto Koukam ze i zde jsou trable. Rc4x4.cz je uplne zablokovany uz dva dny a dokonce mizi prispevky....

Stan
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan » 10 dub 2019 17:41

Jo je to tak forum 4x4 se tváří již druhý den jako neexistující. No to je pěkné..
Not Found
The requested URL /modules.php was not found on this server. A toto tam píše.Mimochodem i zde toto forum v příkazovém řádku hlásí nezabezpečeno/forum.rctrucktrial.cz/posting.php?f=8&mode=reply&t=1818&sid=a248218ff90e9ca82664dec2c391ea7d
Nejsem odborník. Nevím. Ať to řeší odborníci.
-geek
Stan

Martin77
Občasný přispěvatel fóra

Příspěvek od Martin77 » 10 dub 2019 19:31

Mně dneska 4x4 forum ukazuje bílou obrazovku a v rožku "ahoj" :D :D
Bez názvu.png

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mila198 » 10 dub 2019 20:13

Jozef Dojčar píše:
10 dub 2019 17:15
Já používám na fotky toto https://postimages.org/ a na rc 4x4 nechodím, takže nemůžu posoudit.

Ale na Tamiya fóru se objevilo toto Koukam ze i zde jsou trable. Rc4x4.cz je uplne zablokovany uz dva dny a dokonce mizi prispevky....
Já jsem také používal postimage.org, ale před nějakou dobou také "zkrachovali", a změnili příponu z .org na .cc, a já abych měl všude viditelné fotografie, tak jsem musel stovky fotografií přejmenovat, a navíc se mi teď postimage.org stále zobrazuje v nějakém řádkovém zobrazení, a nefunguje! Bohužel to nemohu dokázat, protože žádné obrázkové úložiště mi nefunguje, abych sem vložil zobrazení obrazovky... :head

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mila198 » 10 dub 2019 21:13

Tak jsem se zaregistroval na dalším "úložišti", abych vám ukázal, jak se mi zobrazuje postimages.org. Mohu se jen přihlásit, a to je vše!

Obrázek

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 11 dub 2019 05:46

No Mílo, vypadá to, že s Tebou technika moc nespolupracuje. Asi nejvyšší čas poslat ji do důchodu -wink

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mila198 » 11 dub 2019 06:30

To je trochu špatně napsané Pepo, s technikou nemám problém, pokud by se to dalo upnout do svěráku, nebo do sklíčidla a obrobit to, tak to není problém, ale s tou elektronikou to je horší, ty jedničky a nuly mi nic moc neříkají, a do důchodu poslali mě! :cry No řekni, co bych měl dělat s tím, když mi to zobrazuje toto?!

Obrázek

Obrázek

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 11 dub 2019 14:08

Byl bych stejně v pr.... Jako Ty 8) :lol:

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mila198 » 11 dub 2019 17:46

Jenomže Pepo, na mě se usmálo štěstí, a už mi funguje fórum RC4x4, ale to asi všem! Obrázek Obrázek A jestli nezačne fungovat jpeg.cz, tak budu muset zase přejít ke konkurenci...Obrázek

Martin77
Občasný přispěvatel fóra

Příspěvek od Martin77 » 11 dub 2019 19:56

Pokud mohu doporučit, tak na ukládání fotek je perfektní https://www.rajce.idnes.cz/ :yes

Odpovědět