Žádost o změnění pravidel pro 6x6 a 8x8

Co se vám na stránkách http://www.rctrucktrial.cz líbí či nelíbí, co vám zde chybí.

Souhlasíte s mým názorem?

Ano, se vším
1
10%
Částečně ano
0
Žádná hlasování
Vůbec ne
9
90%

Celkem hlasů: 10

Flare
Administrátor
Účastník závodů RCTT: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o změnění pravidel pro 6x6 a 8x8

Příspěvek od Flare » 19 říj 2009 08:26

Davide, tuhle diskuzi o přejímkách ukončíme, myslím, že jsi to už pochopil. Pokud bude trvat téma zamknu.

Jinak k otázce Hanyse - teoreticky reálné by to bylo, asi i nejférovější, nicméně došlo by k dalšímu štěpení S kategorie a nárůstu administrativy, nákladů apod. Bohužel tím, že trial nejezdí stovky lidí, ale desítky (z toho nejsilnější je kategorie S1) je štěpení k neprospěchu - jezdit ve třech je nuda, vždy jsi nejhůř třetí :blush Dalo by se samozřejmě zkusit udělat maticové bodování, které se používá v některých nesportovních disciplínách - tj. hodnocení vertikálně po kategoriích dle šířky branky (S1, S2, apod.) a horizontálně podle počtu náprav, nicméně povede to jen k orientačním výpočtům - bez formálního vyčíslení pořadí apod. Ale tohle je na klub a odsouhlasení, už takhle je obtížné udělat seznam toho co všechno je na závody nutné připravit a zorganizovat. Proto i ta reakce na Davida.
/Flare

Klub RC Truck Trial Praha, z.s. (http://www.rctrucktrial.cz)

Aleš Papoušek
Klub RC Truck Trial Praha

Příspěvek od Aleš Papoušek » 19 říj 2009 10:02

Už bylo napsáno, že jsem ten, co komplikuje život jezdcům vymýšlením pravidel a věř tomu, že jsem rozpoutal diskuzi v rámci klubu, jak podpořit vícekolové modely. Nenašli jsem žádné realizovatelné řešení, které by vyhovovalo jezdcům a i organizátorům. Jenom pro příklad si uvědom kolik bys musel vyhlásit kategorií. Když vezmu, že by se rozlišovalo počet kol pouze v kategorii S. Teď se na Mořině vyhlašuje 6 kategorií (S1, S2, S3, P2, P3 a X). Podle tebe bychom měli vyhlašovat 12 kategorií (S1 4x4, S1 6x6, S1 8x8, S2 4x4, S2 6x6, S2 8x8, S3 4x4, S3 6x6, S3 8x8 a stávající P2, P3 a X). Pravda nebudou asi všechny obsazené, ale jako pořadetel musíme mít pro jezdce připravené minimálně diplomy a medaile a nakonci ještě další sady pohárů (to něco stojí). To by se muselo projevit ve zvýšeném staetovném. Jak se bude zamlouvat jezdcům, když oznámíme, že kvůli pár jezdcům z jiné kategorije musíme navýšit startovné. Dále, v současné době výsledky zpracováváme cca do 1 hodiny (počítáno na PC). Nárůstem počtu kategorií se doba zpracování protáhne a jsem zvědav, jak se to bude líbit jezdců, že musejí čekat na výsledky.
Kolik bude jezdců, kteří by jeli s vícekolkami? Teď vím o třech, kteří se pravidelně zúčastňují závodů a dva z to s 6x6 a jeden s 8x8. Šestikolky se úmístňují na dobrých místech a stížnosti od nich jsem neslyšel námitky. Tuším, že jsi Davide mluvil s Rikem, který jezdí s 8x8 a zcela určitě se mu nelíbí, že nevyhrává. Popravdě řečeno, koukal jsem na jeho jízdu a myslím, že dost tresných bodů sbírá na úkor nevyježděnosti a nenaplánování jízdy v sekci (Riku neber to osobně, je to pouze konstatování). Rik se snaží jet stejnou stopu jako modely 4x4 a to je ta největší chyba.
Davide, přijeť se podívat na závody a na vlastní oči uvidíš co to vše znamená (jízda s modelem v sekci a organizace) a může me dát řeč co a jak zlepšit.
legenda S2, podle data výroby
Tatra 815 4x4, Tatra 137 4x4,Tatra 813 8x8, Praga UV80 4x4,
ZIL 131 6x6, LIAZ 150.261, Unimog 1350L, ZIL 3910, URO F2, GAZ

David
Senior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David » 19 říj 2009 13:53

Téma ukončíme ale ještě bych tu měl otázku počítám lidí na trialu co jedou závodně je do 50 lidí koplet. Nevím na čem počítáte vysledky respektive program. Z vlastních zkušeností vím že výsledky pro 50 lidí se dají spočítat do 30 min. a napsat diplomy atd. jde ve dvou napsat do 15 min. takže komlet 45min. jěště k těm závodům na 1. zimním když bude vše v pohodě bych se měl už ukázat všek pár foto jak to vypadá je v můj model.
David

Minimax
Klub RC Truck Trial Praha

Příspěvek od Minimax » 19 říj 2009 14:17

původně jsem to nechtěl vůbec komentovat, ale je podle tebe vůbec něco, co děláme dobře?????
P2 - xxxxxx

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 19 říj 2009 14:19

Myslím, že na Tvoje otázky odpovíš si sám, pokud se vůbec na závody přijedeš podívat. Ostatní je akademická diskuze, která do tohoto tématu nepatři. Téma uzavírám.
/Flare

Klub RC Truck Trial Praha, z.s. (http://www.rctrucktrial.cz)

Zamčeno