Další funkce k diskuzím

Co se vám na stránkách http://www.rctrucktrial.cz líbí či nelíbí, co vám zde chybí.

Rád(a) bych aby se vytvořilo:

fotogalerie pro vlastní fotky
9
50%
systém pro blog (miniosobní stránky)
2
11%
redakční systém umožňující registrovaným vydávat články
4
22%
archív pro soubory (plánky, apod.)
3
17%
něco jiného
0
Žádná hlasování
nic, stejně bych používal(a) jen diskuze
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 18

Flare
Administrátor
Účastník závodů RCTT: ano
Kontaktovat uživatele:

Další funkce k diskuzím

Příspěvek od Flare » 13 zář 2007 17:35

Ahoj všem,

zvažuji, že by se fórum rozšířilo o další funkce, resp. napojit např. individuální fotogalerii apod. Byl by o to zájem?

Bohužel hlavní rc trial web je mrtvý, můžeme zařídit ale že si uživatelé mohou generovat obsah sami (od umístěním fotek někam pod vlastní články).

Co by se hodilo pokud něco?
/Flare

Klub RC Truck Trial Praha, z.s. (http://www.rctrucktrial.cz)

rik
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Další funkce k diskuzím

Příspěvek od rik » 13 zář 2007 19:58

dobrý nápad oživit i trial web :wink: já bych ho podpořil

HonzaP
Občasný přispěvatel fóra
Účastník závodů RCTT: ne

Příspěvek od HonzaP » 14 zář 2007 17:52

Zdravím všechny,

hlavní web rc-trial.com je mrtvý z důvodu mé velké vytíženosti. Vytvořil jsem ho v době, kdy jsem měl hodně volného času, kterého se teď bohužel už delší dobu nedostává. Navíc diskuze se rozjela tak, že například články o stavbě vašich modelů i s fotkami si do ní vlastně píšete sami. Já momentálně stíhám jen platit doménu a hosting a i to občas na poslední chvíli :) , protože by byla škoda aby to, co se tady tak dobře rozjelo, z webu zmizelo.

Pokud by ale někdo měl zájem spravovat i hlavní web a psát nějaké články, velice bych to uvítal a s radostí poskytnu veškeré přístupy a informace co o něm mám.

Hlavní web je psán v redakčním systému RS, takže kdo s ním máte zkušenosti, nebo můžete stávající obsah převést do nějakého jiného, klidně se ozvěte.

Jen bych rád zachoval určitý styl těchto stránek, aby se to tu zachvíli nehemžilo články a fotografiemi, které s ním vůbec nesouvisí.

Se znovurozjetím webu bude také potřeba upgradovat hosting. Stávajících 500MB prostoru je už z 99% vyčerpáno

HonzaP

Slávek
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek » 14 zář 2007 18:17

Ahoj lidi
HonzaP píše:Já momentálně stíhám jen platit doménu a hosting a i to občas na poslední chvíli , protože by byla škoda aby to, co se tady tak dobře rozjelo, z webu zmizelo.
Fíha netušil jsem že to někdo táhne z vlastní kapsy, sice je hezký že bysme to chtěli rozšířit, ale nejde přece aby to někdo platil jen tak ze "svýho", alespoň to tak vidím já, možná se ti to třeba dává do nákladů v podnikání, ale třeba ne, možná by šlo (jen můj názor) přispívat třeba nepravidelně a třeba po menších částkách, třeba by šlo ve fóru udělat nové téma kde budou vypsány základní věci, jako kolik stojí měsíční provoz a další důležitý jiný info, a mohly by tam být vypsáni i přispěvovatelé třeba i s částkami které by poskytly.
Nemám tušení kolik stojí pronájem prostoru.
Možná co jsem napsal je "kravina", ale tohle mě napadlo jako první když jsem si přečetl tvoji odpověď :D
Určitě by se našlo třeba jen pár jedinců možná i více kteří by poskytli nějaký obnos, možná by to vedlo ke skvalitnění těchto stránek, určitě by bylo velice škoda kdyby tyto stránky "skončily" toť můj názor.
Kyosho - NISAN TERANO 1:9
samo domo - Toyota Pickup 4x4 1:8

Robert Seltz
Senior člen fóra

Příspěvek od Robert Seltz » 14 zář 2007 19:04

Jo přesně tak souhlasím se Slávkem a myslím, že nás bude víc s tímto nápadem pomoct nák přispět či podpořit tyhle stránky.
MAN SX2000 8x8 (Připraven na letní sezónu 2085)

HonzaP
Občasný přispěvatel fóra

Příspěvek od HonzaP » 14 zář 2007 20:06

Provoz stránek není naštěstí až tak drahý. Je to suma sumárum 1190Kč hosting + 297,50Kč za doménu ročně. Bohužel, jsem pouho pouhý zaměstnanec, takže nějaký odpočet nákladů se nekoná :) . Pokud by někdo rád dobrovolně přispěl, určitě bych byl rád, ale pokud by to navíc nějak pomohlo rozvoji stránek, pak jsem určitě pro, dát nějakou tu korunu dohromady.

HonzaP

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 15 zář 2007 19:01

Já myslím, že pro jednoho je to dost peněz i když je to za rok a tak by nebylo špatné tu sumu rozdělit mezi nás. Jenom najít správný klíč jak.

rik
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rik » 15 zář 2007 20:55

hmm :idea: svatá pravda souhlasím s tím :wink:

Slávek
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek » 16 zář 2007 08:37

Jozef Dojčar píše:Já myslím, že pro jednoho je to dost peněz i když je to za rok a tak by nebylo špatné tu sumu rozdělit mezi nás. Jenom najít správný klíč jak.
To asi nebude jednoduchý, spíš bych to nechal "na dobrovolnosti" můj názor a přehodnotit zvětšení stávajícího prostoru 500MB na větší.

Střelec
Expert fóra

Příspěvek od Střelec » 16 zář 2007 15:39

HonzaP píše:........ Je to suma sumárum 1190Kč hosting + 297,50Kč za doménu ročně. ......... :) . Pokud by někdo rád dobrovolně přispěl, určitě bych byl rád, ale pokud by to navíc nějak pomohlo rozvoji stránek, pak jsem určitě pro, dát nějakou tu korunu dohromady.

HonzaP
Jsem proto samozřejmě přispět,mě osobně se toto fórum velice líbí a rád sem pokaždé zavítám. :wink: Hoď sem Honzo prosím tě odkaz kam poslat peníze. :arrow: Já osobně pošlu.Myslím si ,že nás bude více. :) :mrgreen:
Střelec - Honza
Ruský stroj - síly zdroj.
-----------------------------------------
DT-30
http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfira3o
CZ Truck Trial

Slávek
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek » 16 zář 2007 18:09

Střelec píše: Hoď sem Honzo prosím tě odkaz kam poslat peníze.
Jo přesně tak, záleží na tobě jestli na doručenku, ale to je moc pracný nebo jednoduší způsob - bankovním převodem. Tak poskytni číslo účtu, nebo adresu :D . nevím kdo to všechno čte, ale snad se pak přidají i ostatní, jen aby se o tom dozvěděli.

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 16 zář 2007 20:56

HonzaP píše:Provoz stránek není naštěstí až tak drahý. Je to suma sumárum 1190Kč hosting + 297,50Kč za doménu ročně. Bohužel, jsem pouho pouhý zaměstnanec, takže nějaký odpočet nákladů se nekoná :) . Pokud by někdo rád dobrovolně přispěl, určitě bych byl rád, ale pokud by to navíc nějak pomohlo rozvoji stránek, pak jsem určitě pro, dát nějakou tu korunu dohromady.

HonzaP
Mám vlastní místo kde je asi 2GB volno (a paralelně provozuji tam flare.cz), peníze ročně jsou podobné. Takže s tím není problém, jen mě zajímá co by se využilo ... něco jde udělat přeš PHPRS (taky používám :P ) a nebo moduly k PHPBB třeba (vBulletin apod.)

Uvidíme jak dopadne anketa ... :idea:
/Flare

HonzaP
Občasný přispěvatel fóra

Příspěvek od HonzaP » 18 zář 2007 00:47

Vyckame na uzavreni ankety, az se rozhodne co bude dal. Pak uvidime. Ale samozreme diky moc za ochotu.

Aleš Papoušek
Klub RC Truck Trial Praha

Příspěvek od Aleš Papoušek » 18 zář 2007 08:24

Souhlasím a hlásím se k přispěvovatelům. Možná by šlo podle výše příspěvku přidělit určitý prostor na webu pro přispěvovatele. Ten by ho mohl využít pro svoje "vlastní web stránky". Nevím jestli by to šlo technicky realizovat, je to jen návrh k diskuzi.
Aleš
legenda S2, podle data výroby
Tatra 815 4x4, Tatra 137 4x4,Tatra 813 8x8, Praga UV80 4x4,
ZIL 131 6x6, LIAZ 150.261, Unimog 1350L, ZIL 3910, URO F2, GAZ

Minimax
Klub RC Truck Trial Praha

Příspěvek od Minimax » 18 zář 2007 09:34

rád taky přispěju. Rady a návody, které jsem tady dostal stojí jistě za mnohem víc než nějakých "pár kaček" příspěvku.
P2 - xxxxxx

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 18 zář 2007 16:45

Aleš Papoušek píše:Souhlasím a hlásím se k přispěvovatelům. Možná by šlo podle výše příspěvku přidělit určitý prostor na webu pro přispěvovatele. Ten by ho mohl využít pro svoje "vlastní web stránky". Nevím jestli by to šlo technicky realizovat, je to jen návrh k diskuzi.
Aleš
Alesi, tohle je rozhodne mozne a jsem ochoten se do toho zapojit - znamena to multi-instalaci preddefinovaneho redakcniho systemu, ktery by klonoval pak stranky pro uzivatele. Tj. napriklad by se dalo udelat http://www.rc-trial.com/ales a vedle http://www.rc-trial.com/flare a u kazdeho oddeleny obsah - tudiz i nezavisle clanky v databazi, vzhled apod. Kvuli administraci bych ale urcite pak chtel, aby systemove prostredky byly shodne vsude - tudiz uzivatel by si menil obrazky, texty apod. jen pres webove rozhrani a nezasahoval do zdrojaku (pak se da lehce delat udrzba, opravy, nove verze). Nemuzu a nestihnu delat podporu desitkam stranek, ale rekneme 1-10 kusu asi jsem schopen s tim pomoci, ostatni treba predinstalovat. Sdileny prostor je vetsinou okolo 2GB a da se rozsirit, pokud se nastavi kvoty a pravidla, nebude to vzajemne omezujici.
/Flare

HonzaP
Občasný přispěvatel fóra

Příspěvek od HonzaP » 18 zář 2007 19:48

Řešení se 'soukromými' weby samozřejmě technicky možné je, obávám se ale aby se web tímto způsoben neroztříštil na několik 'podwebů' a nestal se tak hrozně nepřehledný.

Já bych spíše zastával organizaci takovou, že každý registrovaný se stane redaktorem, může psát své vlastní články a ty pak půjdou podle autora vyfiltrovat. Nebude pak žádný problém si zobrazit jen články od určitého autora. Všechny články by se ale standartně zobrazovali na jednom webu.

V případě redakčního systému nebude samozřejmě problém v něm paralelně rozchodit veřejnou i przonalizovanou fotogalerii nebo download centrum s plánky apod.

Střelec
Expert fóra

Příspěvek od Střelec » 18 zář 2007 19:55

HonzaP píše:..... obávám se ale aby se web tímto způsoben neroztříštil na několik 'podwebů' a nestal se tak hrozně nepřehledný.
S tímhle názorem Honzy musím souhlasit,myslím si totéž.Pak už to nemusí byt todle fórum takové jaké je teď. :wink: Jasné,přehledné atd. :)
Střelec - Honza
Ruský stroj - síly zdroj.
-----------------------------------------
DT-30
http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfira3o
CZ Truck Trial

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 18 zář 2007 20:32

Střelec píše:S tímhle názorem Honzy musím souhlasit,myslím si totéž.Pak už to nemusí byt todle fórum takové jaké je teď. :wink: Jasné,přehledné atd. :)
Rozhodně nemluvíme o diskuzním fóru ale o webových stránkách jako takových ... Honzova alternativa je také možná, je jednodušší ale nedává autorům moc flexibility. Dá se ale operovat masivněji, jen klade větší nároky na autorizaci textů (tj. nemůže hned každý být autorem, jinak to zaplaví web nesmysly).
/Flare

Salvatore
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Salvatore » 18 zář 2007 23:07

Jestli mohu, řekl bych svůj názor. Jsem adminem podobného webu (http://www.rcauta.net) a pokud mám zkušenosti, tak problém je vždy zásadně v lidech. Rozhodně nechci nikoho urazit, ale kupříkladu u nás mají registrovaní uživatelé možnost přidávat sami aktuality (je to tedy moderované) - nikdy, ale opravdu NIKDY jsem žádnou nedostal! Článek, který někdo sepsal sám od sebe jeden. Většinu lidí to přestane poměrně brzo bavit něco takového dělat. Nevím proč, já to mám jinak...

Jestli do toho ještě mohu kecat doporučil bych variantu, o které mluvil Honza. Navíc se, pokud vím dají články řadit do jakýchsi kategorií a podle toho poměrně snadno listovat tím, co každého zajímá. Varintu http://www.rc-trial.com/pantenaten bych dal až jakýsi bonus opravdu aktivnímu uživateli. Navíc ze "svého" prostoru může velmi snadno na své původní články odkazovat atd...
Mirek Valášek
rcauta.net

Odpovědět