Další funkce k diskuzím

Co se vám na stránkách http://www.rctrucktrial.cz líbí či nelíbí, co vám zde chybí.

Rád(a) bych aby se vytvořilo:

fotogalerie pro vlastní fotky
9
50%
systém pro blog (miniosobní stránky)
2
11%
redakční systém umožňující registrovaným vydávat články
4
22%
archív pro soubory (plánky, apod.)
3
17%
něco jiného
0
Žádná hlasování
nic, stejně bych používal(a) jen diskuze
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 18

HonzaP
Občasný přispěvatel fóra
Účastník závodů RCTT: ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Další funkce k diskuzím

Příspěvekod HonzaP » 18 zář 2007 23:16

Flare píše:
Střelec píše:S tímhle názorem Honzy musím souhlasit,myslím si totéž.Pak už to nemusí byt todle fórum takové jaké je teď. :wink: Jasné,přehledné atd. :)

Rozhodně nemluvíme o diskuzním fóru ale o webových stránkách jako takových ... Honzova alternativa je také možná, je jednodušší ale nedává autorům moc flexibility. Dá se ale operovat masivněji, jen klade větší nároky na autorizaci textů (tj. nemůže hned každý být autorem, jinak to zaplaví web nesmysly).

Je pravda, ze vkladane clanky musi byt nejak kontrolovany. S tim naprosto souhlasim. Jde to samozrejme resit tak, ze pred tim, nez se nejaky 'kymkoli' napsany clanek zverejni, musi byt schvalen adminem (pripadne nedostatky pak muze admin prodiskutovat s redaktorem a pozmenit).

Mne osobne by toto nedelalo zadne problemy. Na hledani temat a psani clanku moc casu nemam, ale provadet jakesi schvalovani, ktere navic bude vzhledem k fundovanosti zdejsi komunity z 90% pouze formalni si predstavit dokazu.
Navic jsem si jisty, ze jsou tu minimalne dalsi 3 ci 4 dalsi lidi, kteri pravidelne prispivaji do fora uz od jeho pocatku a kterym bych v pripade jejich zajmu tuto 'funkci' bez sebemensiho zavahani sveril.

Dalsi krajni alternativou by bylo udelat jakesi osobni stranky s podminkou, ze na nove vytvoreny clanek ci prispevek na soukromych strankach bude uveden odkaz na hlavni strance, takze nebude nutne kazdy den kontrolovat mozna desitky samostatnych webu, zda je na nich neco noveho ci ne. To ale opet neresi kontrolu obsahu jednotlivych prispevku. A pro admina to i tak bude zbytecne velka prace vsechno ukocirovat.

Ja osobne jsem jednoznacne za udrzeni jednoho webu, ktery bude jednodussi spravovat a rozsirovat ke spokojenosti nas vsech.

Alesuv namet na jakysi bonus chapu. Pokud by kazdy prispival jinou catkou, bylo by to jaksi nefer. Mozna bych proto pro prispevek na provoz stranek stanovil jakousi pevnou castku a o vyuziti pripadneho prebytku by se mohlo pak treba hlasovat (prispet poradateli zavodu, koupit a uroznit prase atd. :D )

Aleš Papoušek
Klub RC Truck Trial Praha
Účastník závodů RCTT: ano

Příspěvekod Aleš Papoušek » 19 zář 2007 09:32

Koukám, že jsem rozpoutal velkou diskuzi. Šlo mi o to, aby někdo mohl prezentovat svoje dílo uceleně. Já mám svůj web, ale je tu dost lidí, kteří svůj web nemají a třeba by chtěli se nějak prezentovat. Další návrh - né "vlastní" stránky, ale zřídit "sekci představuji se", kde by každý, kdo chce se stručně přestavil: svoji fotku, přehled svých modelů, výrobní možnosti... vše zcela dobrovolně, ale v rámci nějakého daného formátu.
A nebíte mě za návrhy 8-)
Aleš
legenda S2, podle data výroby
Tatra 815 4x4, Tatra 137 4x4,Tatra 813 8x8, Praga UV80 4x4,
ZIL 131 6x6, LIAZ 150.261, Unimog 1350L, ZIL 3910, URO F2, GAZ

HonzaP
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HonzaP » 19 zář 2007 13:31

My tě nebijem :) , my jenom diskutujem o tvem navrhu jak si nas vyzval :D

S tvym poslednim navrhem na 100% souhlasím :wink:

rik
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rik » 19 zář 2007 16:13

Aleš Papoušek píše:..."sekci představuji se", kde by každý, kdo chce se stručně přestavil: svoji fotku, přehled svých modelů, výrobní možnosti... vše zcela dobrovolně...
Aleš

já taky souhlasím své stránky sice mám ale je to hrůza :roll: :wink:

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Flare » 19 zář 2007 20:17

Aleš Papoušek píše:... ale zřídit "sekci představuji se", kde by každý, kdo chce se stručně přestavil

Aleši, přesně na tohle jsem udělal sekci "Můj model", možná ji můžeme více přiškrtit a formalizovat na představení, ale zase je nás tu pár takhle postižených, takže nevidím moc důvod k tvrdým pravidlům úplně ..
/Flare

Klub RC Truck Trial Praha, z.s. (http://www.rctrucktrial.cz)
S2: Zil 131 6x6
S2: Tatra 813 Kolos 8x8

Aleš Papoušek
Klub RC Truck Trial Praha

Příspěvekod Aleš Papoušek » 20 zář 2007 09:26

Flare píše:
Aleš Papoušek píše:... ale zřídit "sekci představuji se", kde by každý, kdo chce se stručně přestavil

Aleši, přesně na tohle jsem udělal sekci "Můj model", možná ji můžeme více přiškrtit a formalizovat na představení, ale zase je nás tu pár takhle postižených, takže nevidím moc důvod k tvrdým pravidlům úplně ..

Ano, sekce "Můj model" je vynikající, ale pokud si někde nový chce udělat představu o někom na této diskuzi, tak musí dlouho klikak, hledat, dotazovat se... Proč by si někdo nemohl udělat takový sumář na hlavním webu stylem tohle jsem já a tohle jsou moje modely s odkazem na jednotlivá témata v sekci "Můj model"?
Aleš
legenda S2, podle data výroby
Tatra 815 4x4, Tatra 137 4x4,Tatra 813 8x8, Praga UV80 4x4,
ZIL 131 6x6, LIAZ 150.261, Unimog 1350L, ZIL 3910, URO F2, GAZ

HonzaP
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HonzaP » 20 zář 2007 13:32

Opět musím s Alešem souhlasit. Sekce můj model už je trošku nepřehledná a je, jak to z názvu vyplývá, prezentací modelů a ne modelářů.

Pravděpodobně by ale bylo nutné udělat ty jakési prezentační stránky tak, že je bude spravovat a vkládat údaje jen jeden člověk, aby to bylo konzistentní a ne každá stránka jinak. Data (fotky, text, odkazy) by dotyčný zaslal adminovi třeba mailem.

Nevím, jestli by tohle bylo akceptovatelné.

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Flare » 20 zář 2007 18:08

HonzaP píše:Pravděpodobně by ale bylo nutné udělat ty jakési prezentační stránky tak, že je bude spravovat a vkládat údaje jen jeden člověk, aby to bylo konzistentní a ne každá stránka jinak. Data (fotky, text, odkazy) by dotyčný zaslal adminovi třeba mailem.

Možná by to vyřešil nějaký template stránek a podstránek, tj. hlavní stránka pro člověka a shodné podstránky pro modely ... každé vydání by pak muselo projít schválením adminem (spíše formálně-publikačním než obsahovým).

Jen přemýšlím, zda fakt nebude lepší nechat každého být individuálně kreativní + existují generátory stránek a blogů, které na toto také stačí.
/Flare

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvekod Jozef Dojčar » 20 zář 2007 20:38

HonzaP píše:Opět musím s Alešem souhlasit. Sekce můj model už je trošku nepřehledná a je, jak to z názvu vyplývá, prezentací modelů a ne modelářů.

Pravděpodobně by ale bylo nutné udělat ty jakési prezentační stránky tak, že je bude spravovat a vkládat údaje jen jeden člověk, aby to bylo konzistentní a ne každá stránka jinak. Data (fotky, text, odkazy) by dotyčný zaslal adminovi třeba mailem.

Mně sekce můj model nepřipadá nepřehledná. Osobně nemám potřebu prezentovat sám sebe. Možná by jenom bylo lepší, kdyby prezentace modelů vypadala stejně, nebo podobně, jako ta na hlavní stránce. U každého modelu by byla hlavní fotka, pod kterou by pak byla skrytá celá galerie. :?:
josef.dojcar@email.cz

rik
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rik » 20 zář 2007 21:09

já musím souhalsit s panem Dojčarem kdyby to bylo takhle tak by to bylo vážně super :D :wink:

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Flare » 20 zář 2007 21:59

Jozef Dojčar píše:Mně sekce můj model nepřipadá nepřehledná. Osobně nemám potřebu prezentovat sám sebe. Možná by jenom bylo lepší, kdyby prezentace modelů vypadala stejně, nebo podobně, jako ta na hlavní stránce. U každého modelu by byla hlavní fotka, pod kterou by pak byla skrytá celá galerie. :?:

Takze vlastne fotogalerie, nejak provazana s forem pokud to pujde ... prijde mi to take dobry napad, kratky text se da pripojit vzdycky nejak ... zkusim neco vymyslet a vyzkouset, udelam treba nejakou beta verzi at se to da otestovat :shock: :P
/Flare

Slávek
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Slávek » 29 zář 2007 22:35

Jsem rád, že tu jsou i ti uživatelé fóra, kteří se nebojí něco vyzkoušet a navrhnout, snad se povede všechno dobrý skloubit dohromady, držím palečky :D
Kyosho - NISAN TERANO 1:9
samo domo - Toyota Pickup 4x4 1:8

Střelec
Expert fóra

Příspěvekod Střelec » 06 úno 2011 11:48

Flare,dotaz.Jak postoupila zkušební beta verzi update stránek tohoto fóra.??? Je to zajímavý nápad dat fotogalerii se stručným popisem a pak hned odkaz k majiteli modelu na www.stránky a nebo vlákno v tomto foru.
Střelec - Honza
Ruský stroj - síly zdroj.
-----------------------------------------
DT-30
http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfira3o
CZ Truck Trial

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Flare » 06 úno 2011 13:10

Nejsem jist zda rozumím, ale pokud jde o fotogalerii pak preferuji, aby si každý použil něco již hotového alá Google Picasa, kde je možné používat hromadu funkcí a mít prostor zdarma - provázat to pak do podpisu, nebo můžu přidat pole do profilu každého.

Ale fórum samo o sobě je během docela náročné a fotogalerie by byla využívána jen pár lidmi - i klubové fotky máme na Picase, kde jsme koupili rozšíření místa asi za 10 USD na rok.
/Flare

Střelec
Expert fóra

Příspěvekod Střelec » 06 úno 2011 13:25

Když mluvíš o placení.Jak jste se dohodly o příspěvku ( čísle učtu ) na provoz tohoto oblíbeného fora???Dej mi do SZ číslo učtu jdu to poslat.Toto fórum mi poskytuje spoustu informaci jsem rád,že jsem jeho členem.
Střelec - Honza
Ruský stroj - síly zdroj.
-----------------------------------------
DT-30
http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfira3o
CZ Truck Trial

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Flare » 06 úno 2011 13:38

Fórum je hrazeno klubem z jeho prostředků - dary, závody, členské příspěvky. Nicméně domluvím se s ostatními a informaci zveřejním. Díky za zájem!!
/Flare

Zpět na „Návrhy a požadavky“