A123, zkušenosti z provozu v RCTT

Baterie, nabíječky, RC soupravy, regulátory a další..
Baterfly
Klub RC Truck Trial Praha
Účastník závodů RCTT: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: A123, zkušenosti z provozu v RCTT

Příspěvek od Baterfly » 22 bře 2012 12:54

Střelec
Expert fóra
Účastník závodů RCTT: ne

Příspěvek od Střelec » 22 bře 2012 14:13

Já se přidám také k žádosti o nějaký náčt..Podle toho co tu čtu tak to je tak složité,že to je jak pomalu elektroinstalace ze skutečného auta.Zlatě,když to byl v modelu el.motor, regl.,baterie a vysilač.
Hele "Baterfly" zkus k těm součástkám na fotce dopsat co to je.
Šlo by to?
Ber to sto,že fórum prohlíží hodně lidí co tu nejsou registrovaní a jsou nezasvěcení do věci a myslím,že by se jim to také hodilo se v tom zapojení zorientovat.
Co ty na to??
Střelec - Honza
Ruský stroj - síly zdroj.
-----------------------------------------
DT-30
http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfira3o
CZ Truck Trial

PAPAN
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PAPAN » 22 bře 2012 21:54

Jozef Dojčar píše:To by asi bylo na moc dlouho. Nechci tady nikoho otrávit. Ptám se takhle z toho důvodu, že hodně začínajících modelářů v tom má stejně nejasno jako já a stačila by jenom jednoduchá rada bez přesného, vyčerpávajícího vysvětlování. Prostě jednoduché ovládání, bez potřeby složitých a častých měření. Baterku nabiju, vyjezdím, nabiju, vyjezdím .....atd.

Jezdim tyhle baterky 3 roky a v pohodě. V případě 2 článku lze na ně připojit 6V serva na přímo. Ze začátku jsem je hlídal přes uděláko od kamoše, pod 3V mě to upozornilo. Jednu baterku jsem utopil na 3 dny i s lodí, je to na ní znát, je tak na polovině kapacity.
Protě se nedojíždí na doraz. Lze jí nabít kdykoli, při dostatečně silné nabíječce je do 20 ninut nabito.

jirka
Expert fóra
Účastník závodů RCTT: ne

Příspěvek od jirka » 22 bře 2012 22:10

Baterfly píše:Tahle fotky nepomůžou? https://picasaweb.google.com/1178134458 ... 6966564946
No vypínač, regulátor, servo a příjmašč jsem asi poznal pak tam jsou zřejmě dvoje baterky a nějaký ten hlídač napětí či co, ale která baterka k čemu je toť...., dále vidím jeden volný konektor, žeby k motoru?
Ale nějakou legendu k jednotlivým dílum bych pro jistotu uvítal Díky.
TATRA 816 LIWA 8X8 VALNÍK - 1:10 - rozpracováno

Baterfly
Klub RC Truck Trial Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baterfly » 22 bře 2012 22:33

Jirko popisoval jsem ti to ve vlákně u tvé tatry. Ta černá baterka je pro motor, vede k reglu. Ten měřák je wattmetr a používat ho nemusíš. Ta žlutá baterka je 2S pro servo a přijímač protože při napájení serva HS 805 z regulátoru nestačí BEC dávat dost proudu. Ty budeš dávat 3S takže na BEC z regulátoru bude vysoká výkonová ztráta a regl se bude hřát, nebude na to servo prostě stačit. Na ten volný konektor připojíš osvětlení nebo další blbosti. Tu pohonnou baterku by měl odpojit regl při vybití, tu baterku pro servo by chtělo hlídat třeba tou Gabi. Ta se připojí na ten servisní konektor od baterky. Konektor na té žluté baterce je schovaný v balonku, ale je vidět u té černé baterky. Používat to hlídání taky nemusíš pokud si zjistíš jestli ti na jedno nabití a ježdění pohonnou baterkou bude stačit i ta pro servo. Je tam zrada v tom osvětlení modelu, to ti může tu baterku vybít pokud nebudeš jezdit ale třeba hodinu stát a svítit světly a kochat se z modelu.
Já mám na Unimogu zjištěno že když vyjezdím pohonnou baterku tak v té pro servo je ještě polovina kapacity, ale nemám světla.

Odpovědět