PROSIM O RADU

Baterie, nabíječky, RC soupravy, regulátory a další..
sumec
Nováček na fóru
Účastník závodů RCTT: ne

PROSIM O RADU

Příspěvek od sumec » 16 zář 2010 18:40

koupil sem klukovi tamku tuarega. dal sem k tomu vysilač i přijimač z čudáka traxxas je to třikanalovka.model mi po 4 metrech neustale utíká z dosahu a ve vysílači se mi strašně rychle vybijejí baterky , přitom na čudaku to fungovalo beschybně i na 50 metru. mate stím někdo skušenosti .dik za radu .

Roman
Expert fóra

Re: PROSIM O RADU

Příspěvek od Roman » 16 zář 2010 21:25

Jakej je v tom autě regl ?? Není tam TEU 101 ??
Máš u elektroniky v autě napájení z oddělenýho baterkovýho packu ??

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka » 01 čer 2011 20:25

Nechci zbytečně otvírat nové téma a navíc se chci zeptat asi na prkotinu, ale pro jistotu se ptám.
Jsou nějaké originální prodlužovací kabely mezi servo, regulátor a přijmač? Popř. když to střihnu, napojím zacínuji a zajizoluji nebude to mít nějaký vliv na funkci, nebo radši použít nějaký konektor? Prodloužení by mělo být cca o 30 cm.
Rozum mi říká, žeby to mělo být bez problému, ale pro jistotu se ptám člověk nikdy neví. problém (podotýkám řešitelný), je že servo a regulátor mi pasuje ve předu a příjmač bych potřeboval v zadu.
Pro názornost přidávám foto, brzy vám o tomto malém projektu písnu víc a představím ho v sekci můj model.
Jen malá hádanka pro pozorné......... pozná někdo co to bude (semtam jsem se ptal na pár detailu)
Přílohy
P6010003.JPG
P6010002.JPG
...
TATRA 816 LIWA 8X8 VALNÍK - 1:10 - rozpracováno

Aleš Papoušek
Klub RC Truck Trial Praha
Účastník závodů RCTT: ano

Příspěvek od Aleš Papoušek » 02 čer 2011 07:31

V každé modelářské prodejně se prodávají jak prodlužovací kabely (10-30 cm) nebo se dá i koupit třížilový kabel používaný na servo kabely. Koncovky se dají koupit taky samostatně. Takže lze jít dvěmi cestami: koupit prodlužku (jednoduššší na práci) nebo nastavovat a letovat (víc práce, ale nějakou korunu ušetříš). Takže záleží na tvé zručnosti a peněžence.
legenda S2, podle data výroby
Tatra 815 4x4, Tatra 137 4x4,Tatra 813 8x8, Praga UV80 4x4,
ZIL 131 6x6, LIAZ 150.261, Unimog 1350L, ZIL 3910, URO F2, GAZ

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka » 02 čer 2011 07:36

dik myslel jsem sito, budu letovat, časově to vyjde rychleji.

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka » 20 dub 2014 17:09

mám jednušku z jiného soudku nedělá, nebo nemá někdo zkušenost s repasi baterky do aku vrtačky? Odešla mi jedna na Makiťe, Je NICD.
A pokud bych ji rozebral vyměnil nové články ale místo NICD jiné Bez (LION) paměťového efektu a třeba o větší kapacitě bude mi fungovat nabíječka co je k tomu dodávaná je na NICD a NIMH.

konkrétní data nemám v hlavě a baterku u sebe nemám. Mohu když tak příště dopsat. Ale jedná se mi hlavně o to zda to jde, poř. jak, nebo kdo, či za kolik.

lukaslakomy
Junior člen fóra

Příspěvek od lukaslakomy » 20 dub 2014 19:13

já mám nabíječku od JETI model.... a tam je jedno jestli nabíjíš NiMH nebo NiCd... ale když chceš nabíjet LI pol nebo Lion tak se to musí přepnout. takže si myslím, že by to ta nabíječka od makity měla zvládnout... jakou kapacitu měly ty původní články ? ja jsem na makitě co jsem sehnal na aukru měl články 3Ah .. a větší kapacitu jsem ještě asi neviděl .

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka » 20 dub 2014 20:44

Baterka je 12V 1,3 Ah
Nabíječka 7,2 - 14.4 V a je na NiCd a NiMh ja si myslím že by i lionky zvládla, jen by je vybila a pak nabila. Když už bych ji repasoval tak bych rát zvýšil kapacitu */- na 2Ah. V jedne firmě mi říkali, že prý to někde dělaji snad na 1,7 - 2 Ah

lukaslakomy
Junior člen fóra

Příspěvek od lukaslakomy » 20 dub 2014 21:30

S těma lionkama nemám zkušenosti, tak nevim. Jinak ty NiMH se dají koupit i s nabodovanýma "packama" které jsou pájitelné.Koupíš->sestavíš do jak budeš potřebovat(do série)-> naletuješ ... jeden článek 2Ah stojí v rozemezí 100-130,- ...
http://www.interstatebatteries.com/1/1/ ... c1393.html

j.p.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.p.m » 20 dub 2014 22:13

Pokud se koukneš do Googlu tak během chvilky najdeš dost firem které se repasí zabívají.
Bateriema v tvých rukách bych teda být nechtěl. Motáš to všechno dohromady. Uvědom si že každý typ baterie má jinou charakteristiku a hodnotu pro nabíjení a vybíjení. Máš pravdu že ta nabíječka to "nějak zvládne", ale ve skutečnosti nebudeš vědět co s tou baterkou vlastně děláš, jaké jsou nabíjecí a vybíjecí hodnoty, takže s největší pravděpodobností tu novou sadu odsoudíš k jisté smrti. Nabíječky pro akumulátorovky nejsou nic extra. Buď tam dej co tam bylo, nebo pokud chceš něco lepšího, tak se opravdu domluv v nějaké firmě která se repasi věnuje. Jinak škoda práce i peněz.
j.p.m

JirkaW
Expert fóra

Příspěvek od JirkaW » 20 dub 2014 22:20

U nás máme prodejnu vrtaček, sekaček, různého nářadí a podobně. Netuším jak se jmenují, ale nosím tam na repase baterky. Vždy nahlásím, jaký chci výkon a tvar baterie, jak dlouhé kabely, jaké konektory, případně jim dám starý nefunkční pack. Zhruba do 14-dnů až měsíce mám novou baterku.Nemusím nic pájet a mám na to záruku. Zkus se podívat v tvém okolí, třeba tam taky něco máte.
JW
S2 MARO59-LOOPS Model - Kraz
P MARO59 - Unimog
S3 MARO59-LOOPS Model - ZIL 157 - Mistr Evropy 2018
S4 MARO59-LOOPS Model - Fiat 690

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka » 21 dub 2014 07:32

diky za rady. Puvodně jsem si myslel že to pořeším sám doma, ale asi to nechám někde s repasovat. Poptám se jak radíte po okoli a bude.
Jsem zase CHYTŘEJŠÍ !!! -wink

marek jk

Příspěvek od marek jk » 21 dub 2014 08:03

Co sem zjistil já, tak se repase beterek do vrtačky vůbec nevyplatí. Koupil sem raději novou aku což vyšlo skoro levněji než 2 nové baterie do té staré.
RCTT Fox-S3
RCTT Oshkosh- S1

http://mara126.rajce.idnes.cz/

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka » 21 dub 2014 11:46

Ano to vím, ale jsem si říkal kdyby to šlo doma tak to zkusím, vrtačka jede dobře jen ta jedna baterka odešla poněkud brzy. Je možné, že koupím tu samou vrtačku se dvěma baterkami pak bude jedna náhradní, což by mohlo stačit dobíjet na střídačku při nějaké práci

marek jk

Příspěvek od marek jk » 21 dub 2014 15:31

Maj to chytře udělané, ty články co sou u aku maji o pár mm menší rozměr než ty co koupíš běžně v modelářství. Myslel sem že je vyměnim ale bohužel se to nevešlo do toho obalu.
RCTT Fox-S3
RCTT Oshkosh- S1

http://mara126.rajce.idnes.cz/

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka » 21 led 2015 21:15

Pánové kamarád mi položil zajímavou otázku a jelikož elektronice moc nerozumí táži vás na váš názor.
Takže má dílnu (no spíš halu) a v ní mostový jeřáb ovládaný standartním ovladačem přes kabel (pojezd vpřed/vzad, kočka vlevo/vpravo a kladka nahoru dolu) a dotázal se mě zdali by šlo využít k bezdrátovému ovládaní RC vysílačku. Originál stojí velkou kupu peněz. Počítal 8 kanálu. Já si myslím , že pokud by šla použít tak 4 kanálu 1 , pojezd vlevo vpravo, 2 kočka nahoru dolu a zdvih je složitější tam asi dva až čtyři. proč to nevím přesně vysvětloval mi to po telefonu a moc jsem ho nepochopil (můžu to zjistit a napsat), ale to je momentálně jedno. Takže laik to vidí jednoduše páčkovka v ruce nahoře přijímač a nezbytné zařízení (nějaké serva, mikrospínače , relé nebo co by tam muselo být) Bylo by to reálné !!! A byl by třeba i někdo schopen s tím poradit? Každopádně bych asi volil 2,4 GHz to aby někdo s autíčkem naproti nehýbal celým jeřábem :lol: jo a jeětě možná jeden kanál na klakson,...

čekám vaše názory, ....

PejaTruck
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PejaTruck » 22 led 2015 16:54

Tak hlavní problém vidím v bezpečnosti. Co si tak vybavuju, tak ovladače od mostových jeřábů jsou většinou tlačítkové...
Omylem někdo zavadí o páčku na vysílačce a průser je na světě - nevím no. Myslím, že tohle by asi nebyla úspora na dobrém místě, ale třeba se pletu.
Petr Janeček
Rozestavěno (1:10): Tatra 813 8x8
Dokončeno (1:10) Vybavení dílny

One machine can do the work of fifty men. No machine can do the work of on extraordinary man. - Elbert Hubbard

Zdenda
Junior člen fóra

Příspěvek od Zdenda » 22 led 2015 17:56

Technicky to řešitelné je, šlo by servy spínat mikrospínače a jimi potom cívky stykačů. Jak už ale píše Pejatruck, problém je bezpečnost. Snad jen, že by se použilo na vysílači tlačítko nebo spínač bez aretace a to by pro práci s jeřábem muselo být stisknuté. Bez toho aby jeřáb nereagoval. Radši bych od toho ale dal ruce pryč, tady už může jít o život.

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka » 22 led 2015 20:22

Díky z pohledu bezpečnosti jsme se nato nedívali to je pravda, spíš jsme řešili tu technickou záležitost. Jo někdy nad zásadní věcí potřebuješ jednoduše poradit od ruhých. Dík.

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mila198 » 22 led 2015 21:03

PejaTruck píše:Tak hlavní problém vidím v bezpečnosti. Co si tak vybavuju, tak ovladače od mostových jeřábů jsou většinou tlačítkové...
Omylem někdo zavadí o páčku na vysílačce a průser je na světě - nevím no. Myslím, že tohle by asi nebyla úspora na dobrém místě, ale třeba se pletu.
Naprosto souhlasím bezpečnost především - technicky to vyřešit není žádný problém, ale i na 2,4 GHz bývá rušení :!:

Odpovědět