Akce Kolín - Přebozy 2008

Termíny, pozvánky a různé informace o truckerských akcích
Jozef Dojčar
Expert fóra
Účastník závodů RCTT: ne

Akce Kolín - Přebozy 2008

Příspěvek od Jozef Dojčar » 31 kvě 2008 22:15

Tak je za námi další akce, která se nesla ve znamení pálícího slunce a tatrovácké převahy. :P

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jiri Novotny
Nováček na fóru

Re: Akce Kolín - Přebozy 2008

Příspěvek od Jiri Novotny » 01 čer 2008 17:49

Ahoj Pepo, to sedive pozadi nema chybu. Uz vim, kam budeme jezdit fotit Tatry. Uz se tesim na videa od Davida. Dik za super akci. Jirka :P

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 01 čer 2008 18:12

Ahoj Jirko, jsem rád, že se akce líbila. Pohlídej to pozadí na příští rok. Snad tam přivezeme zase něco nového, pokud nás tam budou chtít. :P

Robert Seltz
Senior člen fóra

Příspěvek od Robert Seltz » 01 čer 2008 19:00

Ještě tak rozeznat modely od skutečnosti :D ...Paráda!!
MAN SX2000 8x8 (Připraven na letní sezónu 2085)

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 01 čer 2008 23:46

Predne bych chtel organizatorum srazu historickych nakladnich vozidel - Tatra Historik Klubu ČR - podekovat za paradni akci. Nebyl to zadny sraz nafoukanych sestsettrinactkaru - prave naopak - organizatori i ucastnici srazu nas vrele prijali mezi sebe.

Sraz zacal jiz v patek navecer, kdy se na statek zacali sjizdet prvni ucastnici. V sobotu rano priblizne v pul devate nastala akce "vypustte psy". Z brany statku zacala vyjizdet jedna nakladni Tatra za druhou. Celou kolonu vedl Kolos (T813 8x8) s vyprostovacim tankem T55 na podvalniku. Za nim v tesnem zavesu T815 TP 6x6 s obojzivelnym pasovym transporterem PTS na podvalniku. Nasledovaly ruzne verze T148, T138, Kacenky, Kolosy, cisterna T111, V3Sky, nekolik Roburu, a take nekolik Multicar 22 s rozmanitymi nastavbami. Cil - blizky kamenolom.

Cestou do kamenolomu se kolona zastavila v obci Krychnov. Oficialnim duvodem byl zajem domorodcu o projizdejici historicke samohyby, ucastnici vsak znaji i mnohem pragmatictejsi duvod zastaveni kolony ;). Cekani nevydrzel jeden bezmozek v cernem Hummeru. Snazil se predjet Kolose na konci kolony tak nestastne, ze si ulomil zrcatko, orval bok a co hlavne - poskodil stojici Tatre oranzovou odrazku na zadnim narazniku, samozrejme bez sluvka omluvy a patricnou aroganci.

Po deseti minutach cekani se dala kolona do pohybu a brzy dorazila do lomu. Nekteri ucastnici se ihned jali prohanet sve hracky po rozlehlem terenu, nekteri jen zpusobne zaparkovali a vychutnavali pohled na mnozstvi krasnych stroju, ktere dnes jiz na silnicich potkate zcela vyjimecne. Pocasi bylo vylozene letni, vsude sucho a velmi prasno. Bohuzel, nejlepsi teren pro nase modely se nachazel u nejfrekventovanejsi zatacky v lomu. Mnozstvi zvireneho prachu od projizdejicich vozidel nas ale nemohlo odradit ;) .

Pred polednem se ucastnici vydali na kolinske letiste, kde uz cekalo mnozstvi divaku a televize (a na ucastniky srazu obed). Po obede nasledovala prohlidka zemedelskeho muzea a individualni navrat na statek.

V podvecer, kdy se vsichni ucastnici vratili na statek a zaparkovali sve hracky v meritku 1:1, byl konecne cas na pohodove predstaveni nasich hracek v meritku 1:14. Vetsina ucastniku srazu neskryvala obdiv nad propracovanosti a funkcnosti nasich modelu. Debaty se vedly ve velmi odborne rovine, dokonce celkem 5 lidi nezavisle na sobe zcela presne identifikovalo Tatru 130. Tak vysokou koncentraci znalcu historie nakladnich vozidel Tatra jsem zatim na zadne akci nezaznamenal ;) .

Prilis jsem si vsak nezajezdil, sto-tricitka ani nespotrebovala vsechno palivo. Dokonce i fotek mam tentokrat poskrovnu. Mel jsem totiz porad plne ruce kamery a nataceni ...

... takze ted uz videa, videa, videa...

Nejprve video z kamenolomu - bylo to jako jezdit v cementu - teren se proti pisku moc nesypal a byl i docela nosny. Zde mate take moznost videt sedlovy tahac T815-6 LIWA v terenu.

http://www.youtube.com/watch?v=xRj-OJyzpvY

Podvecerni prezentace modelu na statku. Za obet nam padla hromada jemneho pisku ;) . Zde je nazorna ukazka, jak dostat sto-tricitku nahoru na hromadu pisku po strmem stoupani. Je k tomu potreba jeden sikovny mechanizmus, ktery je k dispozici na T813 TP 6x6. Vic neprozradim, mrknete se na video.

http://www.youtube.com/watch?v=u5maOQ9fAec

Na zaver jedna lahudka - skutecny lanovy autobagr na podvozku Tatra 138 pri praci

http://www.youtube.com/watch?v=LDe4xdzphBM

Slick7
Senior člen fóra

Příspěvek od Slick7 » 02 čer 2008 11:46

Jiri Novotny píše:Ahoj Pepo, to sedive pozadi nema chybu. Uz vim, kam budeme jezdit fotit Tatry. Uz se tesim na videa od Davida. Dik za super akci. Jirka :P
Tak to mas skutecne pravdu a nejen, ze to dobre vypada, ale bylo to snad nejlepsi jezdeni v terenu, co jsem zatim zazil, bylo to absolutne realisticke :D :D

Video je super, diky Davide a tesim se pripadne na dalsi :wink: jde videt, ze jsi mel k ruce dobreho kameramana :D
TXT Tarantule, CB-MB Actros, T813 6x6TP, T816Tomeček Dakar, CC-01, AP-50, AP-32

Flare
Administrátor
Účastník závodů RCTT: ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 02 čer 2008 13:25

Je mi líto, ale musím pokárat - z toho druhého videa vůbec není zřejmé, zda jde o modely nebo skutečná auta :lol: :P
/Flare

Klub RC Truck Trial Praha, z.s. (http://www.rctrucktrial.cz)

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 02 čer 2008 20:36

Davide, parádní videa. Skvělá práce kameramana. Věděli jste, že dole byla voda? Tam by byly super záběry. Příští rok to musíme napravit. :wink: Já do toho určitě půjdu.
Tady jsou ještě fotky z kamenolomu.

http://www.tatraprehled.com/php/akkol08l.php

A dal jsem odkaz i sem, tak si to vychutnejte sami... :P
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?p=66014#66014

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 02 čer 2008 21:54

Flare píše:Je mi líto, ale musím pokárat - z toho druhého videa vůbec není zřejmé, zda jde o modely nebo skutečná auta :lol: :P
Omlouvam se, priste to napravime ... nebude to poznat ani z jednoho videa 8) . Mimochodem, vsimli jste si, jak se T130 ztisila po vymene unasece :idea: ?
Jozef Dojčar píše:Davide, parádní videa. Skvělá práce kameramana. Věděli jste, že dole byla voda? Tam by byly super záběry. Příští rok to musíme napravit. :wink: Já do toho určitě půjdu.
Ja mam z modelu na svedomi "jen" T813 a LIWu, zbytek v lomu tocil Martin a navijak tocil Jirka ;) . O te vode dole vim, ale bylo to vsechno moc narychlo, natoceneho materialu bylo malo a nebylo ani z ceho poradne vybirat.
Jozef Dojčar píše:Tady jsou ještě fotky z kamenolomu.
Koukam, ze jsme T138 autobagr pri praci nataceli stojice temer vedle sebe - timto zdravim Medveda - autora stranek tatraprehled.com ;)

Jiri Novotny
Nováček na fóru

Příspěvek od Jiri Novotny » 03 čer 2008 17:38

Zdravim Tatrovaky a mam par novinek z autosalonu. Mozna to nepatri primo do teto linky nicmene to navazuje na tuto akci. Byl jsem dnes na Autotecu v Brne a hovoril s pani J. o mozne ucasti v Tatre v zari. Podarilo se mi ji presvedcit, ze mame opravdovy zajem se zucastnit a ze bychom radi byli v kontaktu s vyrobcem. Zaver je, ze muzeme prijet, nicmene Tatra nazabezpeci nic, tj. ani pisek a vse je pouze v nasi rezii. Dale bude treba si ujasnit komunikaci pouze pres jednu osobu, domluvim se s Pepou.

Dale:
- na stanku se prodavaji krasne knihy o nakladnich a osobnich autech Tatra ( separatne ) . Jen jsem se orosil z ceny, ale kreditka to nastesti zvladla bez komentare. Takze ten poklad je tam k mani za 1.600 CZK. Je k mani CZ i EN verze, pokud by se nekdo i takto chtel zdokonalovat v Anglictine.

- maji tam krasna tricka " TAtra nezna bratra", drobnost 219 CZK

- bezte se podivat, maji tam nadherne vybarvene velke hracky 1:1.

Ahoj Jirka

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 03 čer 2008 18:47

S paní J. se spojím a pokusím se zjistit něco víc. Dejte mi prosím vědět, kdo bude mít zájem zůčastnit se ježdění na asfaltu, pokud to s tím pískem neklapne.

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 04 čer 2008 18:28

Spojení s pani J. se bohužel nepodařilo, takže od teď všechno domlouvá Jirka.
Držím palce Jirko.

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 05 čer 2008 13:33

A zde je jiz zmineny prubeh akce "vypustte psy" - odjezd do kamenolomu v sobotu rano. Milovnici zvuku kvilicich ventilatoru a duneni vzduchem chlazenych motoru si jiste prijdou na sve ;)

http://www.youtube.com/watch?v=8nRzW6_PlhM

Jiri Novotny
Nováček na fóru

Příspěvek od Jiri Novotny » 04 srp 2008 17:36

Panove, tak akce Tatra v Koprivnici je potrvzena, hovoril jsem dnes a marketingovou manazerkou. Muzeme prijet.
Akce se kona 10-11.9. ( St - Ct ) na zkusebnim polygonu. Rozsah zabezpeceni bude podobny jako vloni, tj. stolky, elektrika a fura pisku. Detaily budu jeste budu postupne upresnovat. Ucast prosim hlaste Pepovi Dojcarovi at vime kolik vstupenek zajistit.
Jirka

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 15 čer 2009 17:04

Kolín - Přebozy 2009
Setkání historických nákladních automobilů pořádané Tatra Historik Klubem ČR.
Už seznam přihlášených účastníků na stránkách Tatra Historik Klubu dával tušit, že půjde o velmi neobvyklou akci - přes 65 přihlášených vozů, mezi nimiž nechyběly skvosty jako T147, T111C, T141, čerstvě zrenovovaná modrá T111 S2 s lakem o 2 třídy lepším, než celá současná automobilová konfekce dohromady, T138 autojeřáb a lanový autobagr, množství T805, několik Kolosů, T148 v mnoha variantách, Robury a v neposlední řadě také plejáda Multicar 22. Speciální pozvánku obdrželi modeláři a testovací jezdci sdružení okolo fabriky Tatra Dojčar :) , tímto bych chtěl organizátorům srazu poděkovat za pozvání.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Když jsem v sobotu ráno zastavil před branou statku, dívali se na mě pořadatelé s patřičným opovržením (asi něco ve smyslu - jestli s tím svým krámem hned neodjedeš, tak ti Kolos s radlicí názorně vysvětlí, kde máš parkovat). Stačilo však říct klíčové slovo Tatra 130 1:14 a všechno bylo jinak. Do areálu statku jsem ale zaparkovat nemohl - prostě proto, že už tam nebylo místo!

Obdržel jsem informační leták s mapou a programem srazu (ten se později ukázal jako orientačně nezbytný)

Tradičně se ráno v 9 hodin začal foukat vzduch a náklaďáky se řadily k odjezdu do kamenolomu. Po celých 30 minut pak postupně ze statku vyjížděl jeden skvost za druhým. Video "vypusťte psy" bude opět k dispozici, až se mi ho podaří sestříhat.

Z kamenolomu se odjíždělo v 11:30 směrem na tankáč u Kolína. Účastníky srazu odtud "ešelky" převážely na oběd (opět výborný a za dobrou cenu). Po obědě se v tankovém prostoru mohli všichni do sytosti vydovádět. Měl jsem tu čest svézt se v té modré T111 S2. Majiteli jestě jednou moc děkuji!

Na sobotu byl bohužel předpovídán déšť - už přes den bylo podmračené počasí a občas se k zemi snesla nějaká ta voda. Až v podvečer, když jsme začali předvádět modely, se spustil se brutální liják. Prezentace modelů se tak přesunula pod vojenský stan, kde jsme s účastníky srazu diskutovali nad "zásadními otázkami světa" - tedy jak se pozná jedna verze lanového autobagru od druhé, jestli prototypy T137 měly stejné sklo jako pozdější T138 atd. V noci se pak promítaly dobové instruktážní a reklamní materiály - obzvláště španělský reklamní dokument o T111 stál za to.

Celkově na mne ale sobota působila moc hekticky. Na prezentaci modelů je lepší stabilnější místo bez neustálých přesunů...

V neděli bylo počasí o poznání přívětivější. Od rána svítilo sluníčko. Směr pískovna Chotouň se zastávkou v místním soukromém zemědělském muzeu. V pískovně jsme narychlo udělali pár fotek...

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

V pískovně se udála důležitá soutěž kdo s koho - lanový autobagr 1:1 vs. lanový autobagr 1:14:
Toto klání bylo domluveno koncem dubna v Brně během setkání modelových T128 a kde se také poprvé prezentoval model lanového autobagru na veřejnosti. Přítomní borci z Tatra Historik Klubu navrhli, že by nebylo špatné v Kolíně uspořádat soutěž, kdo první naplní přistavenou sklápěčku - jestli Pepa s modelem, nebo borec se skutečným autobagrem. Jak to dopadlo, se můžete podívat na unikátním videu:

[youtube]ONfyw1intO8[/youtube]

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 15 čer 2009 19:11

Opravdu unikátní. Ještě jsi zapoměl říct, že velký bagr začal o dvě lžíce dřív :wink: , ale nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem čekal. Moc hezké dobové foto :)

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 15 čer 2009 19:43

Jozef Dojčar píše:Opravdu unikátní. Ještě jsi zapoměl říct, že velký bagr začal o dvě lžíce dřív :wink: , ale nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem čekal. Moc hezké dobové foto :)
to je pravda, v podstate se vysledek te souteze da vylozit vsemi tremi zpusoby:
1. vyhral borec na skutecnem bagru - aspon dle videa
2. vyhral jsi Ty, protoze skutecny bagr zacal o 2 lzice driv a Ty jsi skoncil o jednu lzici pozdeji
3. bylo to na stejne, tak nejak priblizne

Lepsi vysledek si asi nelze prat :mrgreen: :!:

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 15 čer 2009 19:49

Souhlasím s remízou :wink: . Ještě to nemám v rukách, ale to se časem podá. A když ještě občas přijdou zkušení bagristi s radou, jak na to ....... :lol:

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 20 čer 2009 11:21

Sobotni rano na videu. Zacina jednim z nejvetsich skvostu - Tatrou 141...
[youtube]YpkhhP4uSds[/youtube]

Střelec

Příspěvek od Střelec » 20 čer 2009 12:20

:shock: Tak to je fakt pěkné video,mrkám na dráty. Od leštěnek až po skutečné skvosty v originálním stavu.Krása pohledět.

Odpovědět