Pro potenciální problémy s přihlášením tady na fórum, pokud by se vám objevila chyba přihlášení, není problém v hesle ale v cookies. Nutno vymazat mezipaměť a cookies v Nastavení vašeho prohlížeče.

TATRA - Splněný sen?

Odpovědět
David
Senior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ne
Kontaktovat uživatele:

TATRA - Splněný sen?

Příspěvek od David »

Je to už nějakou dobu co jsem chtěl postavit Tatru. Ještě před pár lety jsem říkal Tatra všemu co mělo nějaký podvozek a kabinu vzdáleně připomínající právě Tatru. Od těch dob se lecos změnilo. Vloni jsme se se ženou rozhodli pořídit si vlastní bydlení a shodou náhod jsme vybrali domeček s ,,plně´´ vybavenou strojní dílnou a tak jsem se mimo jiné stal i majitelem soustruhu TOS SV 18RA a frézky TOS FA 2U
Soustruh.jpg
Freza.jpg
záměrně neříkám plně vybavenou, jelikož při předávání baráčku došlo k menší nepříjemnosti a původní majitel narychlo sbalil od soustruhu a frézky všechno co za něco stálo, takže mi zbyly nakonec pouze stroje a pár poničených nástrojů, které jsem přetřídil na ještě přebrousitelné a jinak zbytek letěl do šrotu.

A tak přes to vše jsem vloni na podzim navštívil Hanyse a pořídil výkresy na Tatru 1:10. Je pravdou, že nějakou dobu ležely ještě v šuplíku a ani teď na ně kvůli rekonstrukci není tolik času kolik bych si představoval, ale už jsem se pomaličku pustil do otesávání prvních dílů podvozku.

Původní myšlenka byla postavit T148 6x6 CAS 32, ale zatím nevím jestli se této předlohy udržím až do finále, jak se znám určitě to několikrát během stavby změní, tak proto mě prosím raději berte s rezervou :tmi , ale je pravdou, že tahle myšlenka mě drží už opravdu dlouho a i já si pomalu začínám myslet, že by to mohlo vyjít a výsledek bude hasičská sto čtyřicet osma :rofl

Tak a teď už k samotné stavbě. Zatím jsem vytočil několik variant předních polonáprav.
20190130_202704.jpg
20190211_205852.jpg
received_620368558412384.jpeg
received_620368558412384.jpeg (23.46 KiB) Zobrazeno 826 x
A poslední varianta, která mě se líbí nejvíce
Přílohy
20190303_194922.jpg
Naposledy upravil(a) David dne 01 srp 2019 06:53, celkem upraveno 3 x.
David

David
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA - Splněný sen?

Příspěvek od David »

Dále jsem se pustil do výroby vodítek polonáprav, ale zjišťuji, že je nemám nafocené :think

Nyní vytesávám víka diferenciálů
20190515_103700.jpg
received_333936050829326.jpg
received_691845437929213.jpeg
A né vždy se všechno povede tak jak má, takhle to dopadá když vezmu moc velkou šponu :doh naštěstí to skončilo jen zlomeným nožem a zníčeným víkem
20190510_190736.jpg
A tohle je zatím vše co mám hotové a je použitelné :D , ještě mě čeká hromada práce
20190715_202833.jpg
David

Stan
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

No hezký, klobouk dolů.Obdivuji Tě. :clap
Stan

David
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

Zatím není co obdivovat, vždyť jsou to všechno ještě polotovary a spousta práce je přede mnou, ale i tak děkuji
David

Waldas
Senior člen fóra

Příspěvek od Waldas »

:muscle :yes :yes Pekna praca. Stroje su na paradu. Kopa liatiny, to este svoje odrobi.

David
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

Waldas píše:
19 črc 2019 07:36
:muscle :yes :yes Pekna praca. Stroje su na paradu. Kopa liatiny, to este svoje odrobi.
Znám přesný původ strojů a i odhadem kolik mají odpracováno. Když jsem se k tomu dostal, tak jsem hledal někoho kdo mi pomůže vyklepat (vystředit) univerzálku. Náhodou můj otec přišel s tím, že u něj v práci by byl někdo ochotný a tak jsme se domluvili. Ještě větší náhodou jsme zjistili že právě onen ochotný dotyčný si stroje v době kdy TOS Kuřim krachovala odkoupil domů jako téměř zánovní. Po nějaké době se rozhodl stroje prodat protože pro jeho běžné účely byly moc velké. Tehdy je koupil otec pána od kterého jsme koupili baráček.
David

Hanys
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanys »

Dobrej kup domečku i se strojním vybavením. Ať se daří, budu stavbu se zájmem sledovat.
Hanys
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"

mireksoukal
Nováček na fóru

Příspěvek od mireksoukal »

Přeju ať jde práce od ruky, já taky stavím ale nejde to tak rychle jak bych chtěl.
Ty stoje jsou moc krásný, to bych bral taky doma.

David
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

Už delší dobu si říkám, že bych měl přidat nějaké foto pokračování, teď když mám konečně trochu čas tak bohužel zjišťuji, že opět nemám nafocené všechno jak bych chtěl :-D

Nicméně jedna fotka mluvící za celý postup je asi tahle.
20191221_194339.jpg
Budou nakonec vznikat dvě Tatry kontinuálně. Jedna v konfiguraci 6x6 T148 a druhý podvozek bude pro kamaráda který mne poprosil zda bych mu také nevytočil Tatru, poslední info co vím, tak plánuje 4x4 T815 nebo TerrNo

Během vánoc se můj strojní parčík lehce rozrostl a to konkrétně o 3D tiskárnu Anet A6, takže kabina na T148 bude tištěná a věřím že tiskárna najde své uplatnění i jiné než jen tisk kabiny.

Foto ze stavby tiskárny
20191225_091432.jpg
A druhé foto jednoho zkušebního tisku z PET-G
20191229_165853.jpg
David

Waldas
Senior člen fóra

Příspěvek od Waldas »

Je to parada. Len pokracuj. 3D tlaciaren vyuzijes aj na ine veci. Na vselijake nenamahane doplnky je to super.
Ta kabina na Terrno bude tiez z 3d tlaciarne?

David
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

O využití tiskárny moc strach nemám, spíš jenom počkat než se něco objeví dalšího. A kabina na 815 zatím nevím pro co se rozhodne, jestli si to vypižlá z ABS nebo bude chtít tisknout.
David

Odpovědět