Tatra 815 GTC 1:10

Lukas M
Junior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ne

Re: Tatra 815 GTC 1:10

Příspěvekod Lukas M » 26 lis 2017 17:20

Napiš si ježíškovi o přímotop a můžeš stavět celou zimu :) Jinak držím palce udělat takovouhle expediční tatru pěkně maketovou nebude jednoduchý. Měl jsem ji jako hračku.

tangokes
Expert fóra

Příspěvekod tangokes » 26 lis 2017 17:28

Moc pěkné, kolego !!!
tangokes (Riči)
Zde můžete sledovat stavbu Tatry
http://cracken.rajce.idnes.cz/Stavba_Tatry_2

martin-v10
Nováček na fóru

Příspěvekod martin-v10 » 26 lis 2017 17:45

Lukas M píše:Napiš si ježíškovi o přímotop a můžeš stavět celou zimu :) Jinak držím palce udělat takovouhle expediční tatru pěkně maketovou nebude jednoduchý. Měl jsem ji jako hračku.

Ježíšek letos dostal jiný instrukce -biggrin bude nová rc souprava, 50kg servo na řízení a světelnej modul a pokud budu hodně hodnej tak i zvukáč.
Takže se budu přes zimu doma věnovat elektronice.

tangokes píše:Moc pěkné, kolego !!!

Díky

martin-v10
Nováček na fóru

Příspěvekod martin-v10 » 25 pro 2017 21:38

Připravuju si testovací prostor na elktroniku
Obrázek

Tohle přinesl Ježíšek.
Světelné spínače, popruh na rc, servo na řízení, serva na řazení a zadní nárazník, magnety a panty
Obrázek
14 kanálová souprava
Obrázek
Ještě jsem musel objednat externí BEC protože to 50kg servo bylo už moc.

Už proběhlo i testování serv a světel. zatím jsem dost spokojenej.
Obrázek
Jen motor s reglem bude jinej , tenhle má 9závitů co mi zbyl z drift modelu

martin-v10
Nováček na fóru

Příspěvekod martin-v10 » 14 led 2018 18:48

Obrázek
Obrázek
Proběhl další test osvětlení a nejsem moc spokojenej. Jsou tam dva problémy se kterejma si nevím moc rady.

1: při pohybu serva řízení problikávaj dálkový světla

2: při vracení serva řízení do středové polohy se mi stále zapínaj výstražné blinkry a nemůžu je přenastavit
nemá někdo zkušenost se světelným modulem DSS2?

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvekod Jozef Dojčar » 14 led 2018 19:02

S modulem DSS2 jsem docela bojoval několik týdnů. A když mi nakonec konečně všechno fungovalo, po asi týdenním odstavení a znovu zapnutí mi zase nejedou blinkry. U všech nastavení hrají velkou roli výchylky páky, je to fakt alchymie trefit správnou polohu. V návodu je napsáno, že blinkry lze zapnout krátkou výchylkou páky řízení při stojícím modelu. Pokud je tedy aktivní páka plynu, k zapnutí všech blinkrů by nemělo dojít. Bohužel zatím nevím o lepším modulu. Mám doma modul světel od DSYS, ale ten jsem zavrhul. Jeho programování je naprostá katastrofa a jedna vlastnost která se mi nelíbí, brzdová světla svítí jenom po dobu vracení páky plynu do neutrálu.
josef.dojcar@email.cz

martin-v10
Nováček na fóru

Příspěvekod martin-v10 » 14 led 2018 20:46

Jozef Dojčar píše:S modulem DSS2 jsem docela bojoval několik týdnů. A když mi nakonec konečně všechno fungovalo, po asi týdenním odstavení a znovu zapnutí mi zase nejedou blinkry. U všech nastavení hrají velkou roli výchylky páky, je to fakt alchymie trefit správnou polohu. V návodu je napsáno, že blinkry lze zapnout krátkou výchylkou páky řízení při stojícím modelu. Pokud je tedy aktivní páka plynu, k zapnutí všech blinkrů by nemělo dojít. Bohužel zatím nevím o lepším modulu. Mám doma modul světel od DSYS, ale ten jsem zavrhul. Jeho programování je naprostá katastrofa a jedna vlastnost která se mi nelíbí, brzdová světla svítí jenom po dobu vracení páky plynu do neutrálu.

Proto jsem ten DSS2 bral, přišel mi asi nejrozumější cena vs. funkce.
Zkušebně jsem zkoušel nastavit hraniční impulsy pro všechny blinkry s pákou nadoraz vlevo a stejně se spouštěj už tak ve čtvrtině vychýlení do leva,takže tam asi dělám něco špatně.

Zapoměl jsem tam dopsat že to problikávání dálkovejch světel při zatáčení asi nemá spojitost s tím DSS modulem, světla potkávací a dálkový mám na jiným kanále přes Spínač postupný dvojitý a světelnou houkačku mám přes další kanál spínačem třetího kanálu na spínači který se vrací na střed.

Libor
Nováček na fóru

Příspěvekod Libor » 14 led 2018 21:08

Po delší době vás zase zdravím.
Stejný problém jsem teť řešil taky. Mě problikávaly při pohybu serva řízení zase blinkry.
Nakonec jsem to vyřešil kondenzátorem připojeným na výstup serva řízení u příjímače.
Ten kondík je 3300uF 16V. Po menším boji jsem nastavil i ty blinkry.

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvekod Jozef Dojčar » 14 led 2018 21:37

Zkušebně jsem zkoušel nastavit hraniční impulsy pro všechny blinkry s pákou nadoraz vlevo a stejně se spouštěj už tak ve čtvrtině vychýlení do leva,takže tam asi dělám něco špatně.

S tímhle asi poradí už jenom p. Švagerka z s-hobby. A nebo to ještě zkus několikrát znovu naprogramovat.
josef.dojcar@email.cz

martin-v10
Nováček na fóru

Příspěvekod martin-v10 » 14 led 2018 22:39

Libor píše:Po delší době vás zase zdravím.
Stejný problém jsem teť řešil taky. Mě problikávaly při pohybu serva řízení zase blinkry.
Nakonec jsem to vyřešil kondenzátorem připojeným na výstup serva řízení u příjímače.
Ten kondík je 3300uF 16V. Po menším boji jsem nastavil i ty blinkry.

Děkuju za radu. Vyzkouším.

Jozef Dojčar píše:

S tímhle asi poradí už jenom p. Švagerka z s-hobby. A nebo to ještě zkus několikrát znovu naprogramovat.

Asi tam fakt dělám nějakou chybu, protože jsem zkoušel přenastavit brzdy a taky bez uspěchu.

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvekod Jozef Dojčar » 15 led 2018 06:29

U těch brzd je velmi důležité nastavení momentu rozběhu motoru v programování couvacích světel. Citlivost jsem dal největší. Projdi pečlivě každý krok v postupu nastavování brzd a couvacích světel. Mně fungují normálně.
josef.dojcar@email.cz

martin-v10
Nováček na fóru

Příspěvekod martin-v10 » 15 led 2018 20:39

Jozef Dojčar píše:U těch brzd je velmi důležité nastavení momentu rozběhu motoru v programování couvacích světel. Citlivost jsem dal největší. Projdi pečlivě každý krok v postupu nastavování brzd a couvacích světel. Mně fungují normálně.

Já dělám chybu v tom programování, protože jsem nezaznamenal žádnou změnu v chování před a po programování.

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvekod Jozef Dojčar » 15 led 2018 21:32

Opakování je matka moudrosti. Taky jsem to nedal na poprvé, ale až na poněkolikáté....Hlavně to chce dodržet postup v návodu.
josef.dojcar@email.cz

Zpět na „Civilní nákladní auta“