Modelářská akce

Termíny, pozvánky a zhodnocení ostatních modelářských akcí.
Odpovědět
Slick7
Senior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ne

Re: Modelářská akce

Příspěvek od Slick7 » 11 dub 2010 18:05

Dobře, počítám s tebou a těším se :D Nářadí by mělo být na místě, ale pokud bude změna, dám vědět. Svačinku si klidně vem, ale hasičský gulášek je jen jeden :roll:
Případní další zájemci pište prosím na SZ, aby jsme to tady nezapleňovali.
TXT Tarantule, CB-MB Actros, T813 6x6TP, T816Tomeček Dakar, CC-01, AP-50, AP-32

Slick7
Senior člen fóra

Příspěvek od Slick7 » 17 dub 2010 18:59

POZOR, zítřejší plánovaná brigáda se ruší !!!! Pro technickou poruchu nebylo možné navést hlínu.
Osobně plánuju návštěvu na pátek, v dopoledních hodinách, abych se vyhnul odpolední dopravní špičce, pokuď bude někdo chtít přijít, bude to skvělé, dejte vědět. Nebo to můžeme nechat až na sobotu, dejte vědět, jak by se Vám to hodilo víc.

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 17 dub 2010 22:31

Ještě tady nepadla ani zmínka o čase našeho příchodu v sobotu. Prozradíš Marťo v kolik tam máme být?

Roman
Expert fóra

Příspěvek od Roman » 17 dub 2010 23:13

Dík za info , už jsem byl jak na jehlách jak se zítřkem. Dejte vědět jak s tím pátkem , pokusím se zajistit si volno na pátek.S případnou sobotou nemám problém.

Slick7
Senior člen fóra

Příspěvek od Slick7 » 22 dub 2010 07:26

Takže v pátek v jednu se jde připravovat terén, snad už bude navežená hlína, kdo příjde, příjde, kdo ne a nechá to až na sobotu, taky žádná škoda, stejně to budeme ještě v sobotu upravovat, pokuď bude ještě potřeba.
Sraz v sobotu bych zvolil v pul devaté, v devět je oficiálně otevřeno pro veřejnost. Já se určitě zdržím na nočni taborák a přespím.

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 26 dub 2010 14:59

Právě skončená akce u příležitosti dne otevřených dveří Technického muzea v Brně Řečkovicích se nesla ve znamení převrácených náklaďáků a téměř nepřetržitého vzájemného vyprošťování :) .

Na místo jsem dorazil v 8:00 a po krátké svačince jsem se vydal na obhlídku. Terén pro modely byl tentokrát připravený o řád lépe, než před rokem. Za to patří velký dík Martinovi a spol., kteří věnovali přípravě celý pátek. K betonové ploše s pískem letos přibyl i kus travnaté plochy s nasypanou hlínou. Její množství se zdálo nedostatečné, tak Martin usoudil, že by bylo dobré přivézt ještě trochu z nedaleké hromady. Podařilo se mu ukořistit přívěs, několik lopat (a pár nadšenců k nim :) ) a jako tahač posloužil můj LandRover. Takže zpočátku jsme se bavili "truck-trialem" v měřítku 1:1.

Zhruba v 10:30 jsem se konečně dostal k tomu, abych nastartoval svou Tatru a vydal se k Pepovu autobagru. T130 dostala poprvé naloženo 5 tun písku - stejně jako ve skutečnosti na podzim roku 1951 při přejímce v Beskydech. V terénu jí to šlo celkem dobře, přední náprava si spokojeně ležela na dorazech :) . Bohužel se záhy projevil známý nedostatek - praskla další podkovička na prostřední nápravě. Náhradní mosazné nebyly k dispozici, tak Tatra dostala slepovanou a až do konce pro jistotu opět žádný náklad nevozila.

O první převrácení dne se zasloužil Miro se svou T813 S1 8x8. Asi byl natolik překvapen, že se na T130 vůbec něco nakládá, že se nevěnoval plně řízení a svou Tatru poslal na bok těsně vedle autobagru. Takových karambolů pak bylo během dne nepočítaně. Většinu z nich měli na svědomí piloti dakarských speciálů - konkrétně dvě Liazky a Man. Při jejich způsobu letu terénem se není co divit - ovšem mělo to své opodstatnění - obě Liazky s otevřenými diferenciály mnohdy zůstávaly stát i na velmi malých nerovnostech a rychlý průlet byl často jediným řešením. Man na tom byl o dost lépe - zavřené diferenciály mu umožňovaly téměř libovolné vylomeniny. Také nejčastěji pomáhal ostatním.

[youtube]nb-yReTIkJA[/youtube]

Na druhém videu, které bude k dispozici za několik hodin, nejdřív uvidíte, že hranaté blatníky T128/130 a madla na kapotě měly svůj účel - pracovník Správy a údržby silnic si tam v klídku seděl i při průjezdu těžkým terénem a vůbec se mu nechtělo slézt a jít něco dělat :) .

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

O to víc pak popoháněl svého kolegu při čištění čelního skla T813 :) .

Obrázek Obrázek Obrázek

Za zmínku také stojí výrazné zlepšení jízdních vlastností Jirkovy modré T815 Terrno1 8x8 S1, což bylo všeobecně připisováno novým terénním pneumatikám a opraveným převodům. Takže jí bylo možno vidět i při průjezdech nejtěžšího terénu...
Uvidíte také, že na vytažení zapadlého Manu musely své síly spojit dvě T813 a jeden ukázkový průlet terénem v podání jedné z Liazek.

Po logistické stránce to letos bylo o trochu lepší než posledně. Prostor pro modely byl obehnán páskou, k dispozici byla voda na kropení suchého písku a jako posledně výživná krmě z hasičské polní kuchyně.
Gulášek byl výborný, ale nejdříve se dlouho vařil a pak byl tak horký, že tavil plastové tácky :) .

Celkově si myslím, že se akce podařila a že malí i velcí diváci odcházeli spokojeni.

Měl bych jedinou výtku - a to k chování některých dětí (resp. nedostatečného dohledu jejich rodičů) - že si děti chtějí model pohladit, to bych ještě bral. Ale házet kamení na modely už je vyloženě extrém. Příště si na ochranu přizveme armádu - nejlépe celý tankový prapor :muscle

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 26 dub 2010 15:50

Moc pěkný Davide i to jak jsi zakomponoval tu fotku do videa. Teď je zřejmé, že záměr vznikl už při natáčení, nebo se pletu?

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 26 dub 2010 16:02

Jozef Dojčar píše:Moc pěkný Davide i to jak jsi zakomponoval tu fotku do videa. Teď je zřejmé, že záměr vznikl už při natáčení, nebo se pletu?
Byl to samozřejmě záměr, vznikl už v okamžiku, kdy jsem dostal do ruky MotorJournal 4/2009 (ostatně ten článek se tu na fóru někde povaluje). Ty fotky totiž existují dvě - jedna s předními koly v zákopu, druhá těsně poté, co z toho vyjede. Tu první jsem do té doby neznal a na té druhé není moc jasné, co vlastně T130 veze. Od namontování dorazů jsem se na to těšil. Chtěl jsem to realizovat při první příležitosti, kde bude písek, hlína a Tvůj bagr, aby to bylo dostatečně stylové.

Miro dostal přesné instrukce, co má točit, a že tam v té jámě musím na pár sekund zastavit :) . Určitě jsi teď taky pochopil, proč jsem chtěl právě takovou hromadu písku, jakou jsi mi naložil.

Jsem rád, že video vyšlo takhle pěkně a není moc vidět ten igelit, co má T130 na korbě pod pískem :) .

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 26 dub 2010 17:27

Mám v tom jasno :wink:
Tady je pár švestiček z mojí zahrádky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

kekusek
Občasný přispěvatel fóra

Příspěvek od kekusek » 26 dub 2010 18:10

Ahoj,taky posílám fotky z Technického muzea v Brně Řečkovicích.Jirka.K.
Přílohy
P1010098.JPG
P1010078.JPG
P1010074.JPG

kekusek
Občasný přispěvatel fóra

Příspěvek od kekusek » 26 dub 2010 18:12

další fotky.Jirka.K
Přílohy
P1010134.JPG
P1010133.JPG
P1010128.JPG

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 26 dub 2010 19:49

Slíbené druhé video...

[youtube]96ORj6iA1fA[/youtube]

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 26 dub 2010 20:35

K té poslední minutě by se hodila tato dobová fotka:

Obrázek

Roman
Expert fóra

Příspěvek od Roman » 02 kvě 2010 21:16

Tak pár podrobností k zde již zmiňované akci SLATINA 15.5.2010

Další ročník srazu modelů bojové a stavební techniky,kamionů, teréních aut, letadel , lodí a všeho co chcete ukázat .
Tentokrát v obci Slatina kousek od Velkých Opatovic
http://www.mapy.cz/#mm=TtTcFP@sa=s@st=s ... 60944@z=16

Základní info i s lokací je možno najít tady na Jardových stránkách .......
http://www.jkopecky.estranky.cz/
včetně informací o možném ubytování ......... http://www.jkopecky.estranky.cz/clanky/mozne-ubytovani

Nějaké foto a reporty z minulých ročníků které probíhaly ještě v Opatovicích je možno najít tady (POZOR STRÁNKA HLÁSÍ ZAVIROVÁNÍ) .......

http://www.mkvo.henrymaxim.cz/actions/1 ... stroje.htm

http://www.mkvo.henrymaxim.cz/

Jinak co se týká účasti Dakarek a náklaďáků tak je už předem domluvená a dnes jsem byl okouknout místo samé a obhlídnout plac .
DSC00499.JPG
DSC00500.JPG
DSC00501.JPG

Roman
Expert fóra

Příspěvek od Roman » 02 kvě 2010 21:20

DSC00502.JPG
Příloha DSC00499.JPG je dlouhodobě nedostupná.
DSC00503.JPG
Naposledy upravil(a) Roman dne 03 kvě 2010 08:27, celkem upraveno 4 x.

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 02 kvě 2010 21:39

Potůček vypadá dobře, doufám, že bude mít i správnou hloubku ;) . Písčitá pláž tam asi nikde není, co?

A jak koukám na fotky z minulých ročníků, sto-třicítka už tam jednou byla 8)

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 03 kvě 2010 21:03

DRracer píše: A jak koukám na fotky z minulých ročníků, sto-třicítka už tam jednou byla 8)
To bylo poslední ostré testování těsně před předáním :wink:

Roman
Expert fóra

Příspěvek od Roman » 03 kvě 2010 21:21

Myslím , že neudělat brod a most by byla škoda, přímo si to o to říká.
Co se týká organizačních věcí (budu částečně i citovat Jardu Kopeckého), tak dělat přípravu budeme na place v pátek od 9 hod .
Já osobně se utrhnu až tak v pátek po poledni.
Sobotní akce začíná pro veřejnost v 10 hod, ale co se týká účastníků je nutné na místo dojet do 9:30 hod kvůli prezentaci a v 10 hod bude rozprava kvůli upřesnění pravidel mezi modeláři v celodením programu. Na akci bude více modelářských odborností tak pravidla se musí dát.

Silnice pro kamiony bude zhruba ve středu prosívkové plochy, co se týká stavební techniky tak se zatím uvažuje , že bude víc u cesty a to asi tam kde je auto.
Trial se uvažuje asi na tom místě co jsou kameny , ale ještě se uvažuje o místě jiném tudíž by kameny mohly zůstat volné pro Mildu :mrgreen: Mně osobně se místo kolem potůčku celkem zamlouvá.
Viděl bych to na kládový most cca. 1m dlouhý s nájezdem z břehu potůčku od cesty a výjezdem do oné kamenité skalky s následným vyšplháním na prosívkové parkoviště a po jeho okraji zase zpátky na cestu a sjezd k mostu nebo zpevněnému brodu pod ním .

Jarda a Martin Hanáček spíš chtějí trial na místě vzdálenějším od stavebníní techniky tak padl návrh na místo na konci
louky kde je cesta na hráz ( tam bude sídlo lodiček ) tam za ní bude i buginová dráha.
Co se týká louky tam bude místo pro letadla.
Tanky budou dál od parkoviště po pravé straně za křovím. Dál potom stánky a potom je jen louka.

Hanys
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanys » 03 kvě 2010 21:30

Roman píše:
Jarda a Martin Hanáček spíš chtějí trial na místě vzdálenějším od stavebníní techniky tak padl návrh na místo na konci louky kde je cesta na hráz ( tam bude sídlo lodiček ) tam za ní bude i buginová dráha.
Co se týká louky tam bude místo pro letadla.
Tanky budou dál od parkoviště po pravé straně za křovím. Dál potom stánky a potom je jen louka.
Mě je to v celku jedno kde budem jezdit trial, na místě jsem ještě nebyl. Jde spíš o to, abysme se nerušili s bagristama, kteří u toho dokáží sedět celý den... Ikdyž někteří už přešli na 2.4 giga.
V pátek můžu dorazit když se domluvíme?
Hanys
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"

Roman
Expert fóra

Příspěvek od Roman » 03 kvě 2010 21:42

V pátek bohužel (v uvozovkách bohužel ) vyrážím do Kopřivnice a Jarda má přípravu na veekendové závody - škoda , taky bych se rád sešel na místě.
Rozhodně vidím jako plus rozdělit to na víc sekcí vzdálených od sebe , když to tak velký prostor dovoluje. Ale ten břeh s potůčkem a kamenitým svahem si přímo říká o využití :clap Ta sypaná hráz na druhé straně rybníka , ale taky není k zahození - pro trial jako stvořená.
Co ty Pepo , jak ty to vidíš ?? Myslím že by bylo správné začít od Vás , aby jste si vybrali plácek pro své dříče.

Odpovědět