Modelářská akce

Termíny, pozvánky a zhodnocení ostatních modelářských akcí.
Odpovědět
kekusek
Občasný přispěvatel fóra
Účastník závodů RCTT: ne

Re: Modelářská akce

Příspěvek od kekusek » 13 črc 2011 16:47

P1010572.JPG
P1010579.JPG
P1010581.JPG

kekusek
Občasný přispěvatel fóra

Příspěvek od kekusek » 13 črc 2011 16:49

P1010571.JPG
P1010573.JPG

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 13 črc 2011 22:00

Nejmenší člen týmu a všechny fotky má z ptačí perspektívy :lol:

Slick7
Senior člen fóra

Příspěvek od Slick7 » 17 črc 2011 08:08

Já jsem si to užil a prckové s maminou taky, hlavně sluníčka :whew Co David, nemá už zpracované nějáké videjko?
TXT Tarantule, CB-MB Actros, T813 6x6TP, T816Tomeček Dakar, CC-01, AP-50, AP-32

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 19 črc 2011 18:11

RC modely jako doprovodný program 9. ročníku Pozďatínské lávky.

Akce "Pozďatínská lávka" sama o sobě je velká taškařice, v podstatě jde o to, kdo přejede na kole dřevěnou lávku přes rybník v co nejdelším čase. Vtip je v tom, že lávka leží na plovoucích duších a je široká asi 25cm.

Co se RC modelů týká, měli jsme k dispozici hodně zajímavou hromadu písku. Sice už tam asi nějaký pátek ležela, soudě podle množství kořínků všeliké vegetace, ale na druhou stranu umožnila vybudovat divácky atraktivní cestičky v mnoha patrech nad sebou a propojené strmými sjezdy.

Jak už to bývá, s postupem času se některé sjezdy stávaly nesjízdné z důvodu hlubokého sypkého písku ... párkrát ke slovu přišel i naviják na T813 TP. Asi nejzajímavějším použití navijáku bylo vytažení celé soupravy Tatry 163 s návěsem na kopec pod bagr (uvidíte v závěru videa).

Tím se dostáváme k zásadní informaci, a to, že se po dlouhé době se na akci objevil i Martin - přivezl svou Tatru 813 TP a dvojici teréňáků 1:10 (Pajero a LandRover). Jejich zprovoznění asi nejlépe charakterizuje záznam rozhovoru:
"Je tu někdo na 40MHz? A co máš za kanál?"
"51? Tak to je v pohodě, já mám 56".
Tak jsem zapnul vysílačku své Tatry... v tu chvíli se LR sám rozjel na plný plyn a tuším že Roman po něm hned "hodil rybu", aby nezmizel někde v dáli (v rybníce). Samozřejmě se ukázalo, že LR nemá kanál 56, ale 51 :) .

Jízdu s LR (teď mám na mysli ten model ;) ) jsem zkoušel, ale nejsem zvyklý na 2 věci - že auto nechce jet pomalu a hlavně, že musím z kopce brzdit. Už taky chápu, proč tyhle auta vypadají na videu tak nerealisticky - nelze s nimi snadno jet jako se skutečným autem - zastaví téměř na místě a nebo prudce vyrazí vpřed. Zcela chybí dynamika pohybu karoserie, nebo náprav. Z toho důvodu jsem je do hlavního videa z akce nezařadil, možná pro těch pár záběrů udělám extra krátké video.

Z tohoto hlediska se mi moc líbí Mildovo MAN - ten se v terénu pohybuje velmi realisticky ... na auto s tuhými nápravami až příliš plavně ;) ... tedy pokud s tím Milda neletí jak na Dakaru :) .

Tím spíš jsem pak byl překvapen tím, že T130 na dvojku z kopce už taky nebrzdí a sjíždí dolu. S Tatrou 130 se totiž něco děje - postupně přestává vrčet, jde výrazně jemněji a zejména ve sjezdech je slyšet pouze elektromotor. Docela by mě zajímalo, čím je to způsobeno (Pepa to radši ani vědět nechce :) ), jedna z teorií je výsledek působení silikonového oleje, co jsem nalil před půl rokem do diferenciálů ... a měl strašnou radost, že jsem se opět přiblížil realističností modelu blíže k originálu, protože od té doby musí Tatra stát na igelitu :) . Jestli se převody ješte víc zlepší a budu muset brzdit i na jedničku, tak moc velkou radost mít ale nebudu.

[youtube]OvpRsSYPMhk[/youtube]

PS: Martinovi se omlouvám za nepřesnou informaci: můj LR nejezdí za 8 na 100, ale za 7.9 ;)

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 19 črc 2011 19:06

Lehkost s jakou jezdí T 130 jsem zatím u žádného modelu nezažil. Kéž by se takhle daly postavit všechny modely. Hezká reportáž Davide :wink:

JirkaW
Expert fóra

Příspěvek od JirkaW » 19 črc 2011 20:25

27 a 28.8. se jede v rakouské Amstetenu ME TT (velkého). V rámci tohoto závodu pořádá Salzburcká parta tamtéž závod RCTT. Čeští závodníci jsou zváni. Ale bohužel termín koliduje se Sued trialem v Ambergu.
JW
S2 MARO59-LOOPS Model - Kraz - Mistr Rakouska 2018
P MARO59 - Unimog
S3 MARO59-LOOPS Model - ZIL 157 - Mistr Evropy 2018
S4 MARO59-LOOPS Model - Fiat 690
S2 MARO59 - Bremach - Mistr Ostrial 2018

Michal Boček
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Boček » 20 črc 2011 17:16

Ten terén vypadá hodně dobře :yes , úplně si představuju jak se tam Tatrováci vyřádili :D
Davidova reportáž jako vždy perfektní :wink: :D
patřím nejen k nim - http://www.uds.unas.cz 8)

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 20 črc 2011 19:20

Urval jsem pár vteřin ze svého života a přikládám fotky z akce v Lutopecnách

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

ObrázekObrázek ObrázekObrázek

pojízdný hambinec.....

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 20 črc 2011 19:48

A ještě pár dalších vteřin na akci v Pozďatíně

Malý Péťa, další člen našeho týmu, bude jednou stejně chytrý a vzdělaný, jako jeho taťka. Pokaždé, když jsem s Tatrou nemohl někam vyjet, přesvědčoval mě, že je to tím, že nemám uzavřené diferenciály :yes

Roman
Expert fóra

Příspěvek od Roman » 20 črc 2011 19:56

Asi bude opravdu po tátovi :mrgreen:
Já to samé od Slicka vyslechl na adresu Liazky aspoň 3x :wink:

Střelec

Příspěvek od Střelec » 21 črc 2011 07:10

Fotky to jsou velice pěkné.Jen jsem si všiml i v dřívějších příspěvcích se objevuje čelní nakladač a tady na fotkách z akce v Lutopecnách je opět.Nenašlo by se nějaké drobné informace o modelu??Děkuji Honza

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 21 črc 2011 18:22

Nakladač staví majitel Jamala, Láďa a piluje všechno ručně. Hydraulika je od p. Kameníka, ale má ji už několik let. Nakladač je kompletně kovový.

Slick7
Senior člen fóra

Příspěvek od Slick7 » 22 črc 2011 10:05

Ahoj Davide, moc pěkná reportáž, už se těším na DVD :) Jestli se Vám líbil malej Péťa, tak počkejte, až začne časem jezdit i ten druhý prcek, to budou teprve rady pro všechny jezdce :D No a že jsi neměl zavřený dif, je pravda, kdyby jsi ho měl zavřený, tak by jsi vyjel víc :chuckle

DRracer
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRracer » 22 črc 2011 15:49

Slick7 píše:Ahoj Davide, moc pěkná reportáž, už se těším na DVD :)
Díky, DVD bude co nevidět, už teď je 1h26m videa, ještě tak jedna akce, a bude DVD s pořadovým číslem 3. Možná bych mohl vyhlásit soutěž o obrázek na obal ;) .
Slick7 píše:Jestli se Vám líbil malej Péťa, tak počkejte, až začne časem jezdit i ten druhý prcek, to budou teprve rady pro všechny jezdce :D No a že jsi neměl zavřený dif, je pravda, kdyby jsi ho měl zavřený, tak by jsi vyjel víc :chuckle
Což o to, uzavřený dif taky není vše. Pepa (konečně ... jak dlouho že jezdíš s náklaďákama :mrgreen: ?) pochopil princip jízdy, který si pracovně nazývám "položit přední nápravu na zem". Takže příště už bude lépe volit cestu terénem a nějaký otevřený dif mu zase až tak vadit nebude :)

Ovšem Péťovo věta o uzavřeném difu mi skutečně vzala vítr z plachet, tak zásadní technickou úvahu bych o tak mladého pilota nečekal. Holt má dobrého učitele, Marťo ;) .

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 22 črc 2011 16:36

Já bych řekl, že taťka Péťovi v noci ve spánku našeptává: zavřít diferenciál, zavřít diferenciál, jinak nikam nevyjedeš :mrk

Slick7
Senior člen fóra

Příspěvek od Slick7 » 23 črc 2011 21:01

Mám za to, že větu o neuzavřeném difu bude používat často u každého modelu, který se někam nevyškrábe, i když to nebude pravda. To má z netu, koukal tan na jedno video, kde se jeden model Land Cruiseru snažil projet blátem, moc mu to nešlo, ale opravdu by to dotyčnému jelo líp, kdyby měl zavření přední dif, což jsem hned na jeho adresu také poznamenal a ejhle, kdo by to býval byl řekl, že ji uslyším tak brzo od něho samotného :D
No, jsem rád, že si taky zapamatoval něco z toho co jsem mu k ježdění řekl, ale jindy jdou na mne mrákoty, když mu po sté vysvětluju, jak má najíždět, nebo sjíždět na hranu :whew
Taky budu rád, až si začne na autě dělat sám a ne, že mu budu dělat pořád mechoša já :chuckle

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 03 říj 2012 18:41

Raduz
Senior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ano

Příspěvek od Raduz » 05 říj 2012 10:43

Já jsem byl na model hobby po dlouhé odmlce asi (2roky), moc se mi líbily lokomotivy na páru, ovládané RC...

Hradecký se pěkně rozrůstají, ale zrovna kdýž jsem se pohyboval okolo tak jim zdrhala sanita :shock: a kamioni se hejbali jenom 3...

[youtube]qZBVNWssTIw&feature[/youtube]
Radůz

Střelec

Příspěvek od Střelec » 05 říj 2012 12:30

Tak to jsi mě dostal.Poprvé jsem viděl mašinku na páru a ještě k tomu na RC.Mají to pěkně zhotovené.

Odpovědět