Německý RCTT

Klubové RC Truck trialové závody na Mořině
JirkaW
Expert fóra
Účastník závodů RCTT: ne

Re: Německý RCTT

Příspěvekod JirkaW » 31 led 2017 21:20

RCTT 2016 – to byl šrumec

Po loňské sezoně jsem si myslel, že už nemůže být lepší. To jsem se ale mýlil. Byla. Ale vezmu to popořadě. Na začátku sezony se totálně rozpadlo české reprezentační družstvo. V podstatě jsme na Rakousko a Evropu zbyli tři. Já a klucí Matyaskovic. Do Welsu a do Německa ještě s námi tradičně vyrazili Honza a Lucka Pechmanovic. Německou sérii ještě posílil Jirka Votruba s dětmi a Pepa Kubík. Úplně tragicky dopadla účast na Evropě. Tradičně silné družstvo se s blížícím termínem rozpadlo. A až na jeden případ za to mohly nemoci. Většinou déletrvající. Našla se jedna výjimka. České zdravotní potíže byly nahrazeny exportovanými z dovolené od moře.
Technika zůstala stejná. Proběhli jen běžné repase. Tedy až na kategorii prototypů. Rosťova továrna postavila dva nové identické kousky. Měla to být bomba. Ale jak už to tak bývá, tak se zatím nedaří. Auta trpí dětskými nemocemi. V podstatě na každý závod se dělala nějaká úprava. Nyní jsou již připravené na novou sezonu. A protože já mám jiný jízdní styl na rozdíl od Rosti tak už se trošičku liší. Konkrétně v rozvoru. Ten je nyní variabilní. Od minimálně povolených 18 centimetrů po 21 cm. Jeho změna je jednoduchá. Povolit a utáhnout dva šrouby. Já budu začínat sezonu na 21 centimetrech. Nezávislé řízení motorů se zatím nedaří odladit. Dva stříďáky s dvěma regulátory je prostě zatím problém.
Co se vlastních závodů týká tak to je zatím pořád stejné. Němečtí závodníci na nás zatím nemají. Zato v Rakousku se situace ještě více vyrovnává. Je znát vyježděnost závodníků. Na druhou stranu to znamená, že se musí bojovat až do konce. Tady už rozhoduje každý bod. Loni mi v Rakousku šest vyhraných závodů stačilo na dva rakouské tituly a dvě druhé místa. Letos stejný počet vyhraných závodů stačil jen na jeden titul a jedno druhé místo. O vyrovnanosti svědčí skutečnost, že kategorie S3 a S4 měli premiérové vítěze. Na Berta dokonce letos nezbyl rakouský titul. Ale rozhodně nemusí smutnit. Má tři druhá místa. A dva tituly z Evropy.
Na poslední závod v Salzburgu nám bylo přiděleno pořadí sekcí od první po čtvrtou. Končili jsme tedy proslulými kameny. Déšť nehrozil takže bylo jasné, že kameny rozhodnou. Když to vezmu po kategoriích tak v prototypech jsme letos ostrouhali. Nová technika zatím nefunguje podle představ. V S4 to bylo až do konce otevřené. V konečném pořadí bylo mezi prvním a pátým v pořadí jen 4 body. Já měl stejný počet s Martinem. O jeho umístění na třetím místě rozhodlo o jeden vyhraný závod víc. V S3 bylo o mistru rozhodnuto. Ale na druhém místě jsem měl stejný počet bodů s Rosťou. Rosťa rozhodl už v druhé sekci, nasbíral skoro 2x více bodů než já. V kategorii S2 jsem o titul bojoval já s Bertem. Tady matematika byla jasná. Když Bert vyhraje závod je mistrem. V ostatních případech jsem měl na titul šanci. Také jsem trochu doufal, že mi kluci pomohou a Berta porazí. V první sekci byla krizová branka č.8. Pravá tyčka na kameni, levá pod kamenem. Dotek s levou byla povinnost, zlomená špatný. Ale dost aut se zde i převrátilo. V naší skupině to dali všichni za dotek. Teda až na mě. Já si ještě nepochopitelně klepl do branky 3. V té osmičce mi „fest zalepilo“ . Kraz se naklonil jen na levá kola. Hned jsem dal plná levá a plný plyn. Což u modelu MARO59 znamená o trošku víc než plyn poloviční. Asi po půl metru jízdy se Kraz začal vracet na všechny čtyři. Rychle jsem brzdil, abych nevyjel ze sekce. Moooc jsem si oddechl. Ale přesto jsem byl v této sekci z naší skupiny nejhorší. Přišla sekce 2. Já jí dal za dva doteky, Bert za tři. Jsme vyrovnaní. Martin k dvoum dotekům přidal jednu změnu. Odpadl Rosťa, převrátil se. Třetí sekci jsem dal s Rosťou za nulu, Bert a Martin za 8 bodů. O jeden dotek vedu před Bertem. Před ním ještě o dva body Martin. A pak došlo na kameny. Moc se mi do této sekce nechtělo a tak jsem si ji nechal až na konec. Poslední jízda sezony. Přede mnou se tu vyklopil Rosťa i Martin. Bert jede sekci výborně. Jeden dotek a dvě změny. Startuji s Krazem. Klepou se mi kolena. Hlavou se mi honí myšlenka, že už jednou jsem tu o titul přišel. Martin tady přišel o titul loni. Snažím se brutálně kroužkovat. Nikdo už nejezdí, většina závodníků mě pozoruje. První dotek. Blížím se ke krizové brance č.5. Raději si před ní couvnu. Potom se do ní pouštím. Druhý dotek. Předposlední branku najíždím z druhé strany než ostatní. Branku jsem projel čistě, ale nevyšlo mi to do cíle. Musím dát ještě jedno kolečko, tedy „čechiše ring“. Další trestné body jsem již nenachytal. Mám to za sebou. Možná těm kamenům i přijdu na chuť. Ale respekt z nich budu mít pořád. To že jsem vyhrál, jsem se dozvěděl až při vyhlašování výsledků. A že to bylo tak těsně jsem zjistil asi za týden, když vyšly výsledky na netu. Během dne výsledky moc neřeším, aspoň mě to nenervuje.
Na závody Ostrialu letos nejezdil Martin. Již tradičně se seriálu zúčastňovala rodina Pechmanovic. Zatím ale pořád s modelem Pragy S5. Bohužel na modelu se již projevuje stáří, tím myslím ty již doopravdy velké vůle. Ale prý to už bude jeho poslední sezona. Od poloviny sezony tu v malé kategorii začali jezdit s půjčenými modely JirkaV a Pepa z Prahy. A dařilo se jim. Asi se jim to i zamlouvalo. Už mají vlastní podvozek. Z dílny MARO59. Já měl problémy akorát v nedělním závodě ve Zwickau. Odešel převod v kole Zila a ještě vysílač. Najednou byly vycucané baterky. Rychle jsem je vyměnil a pokračoval. Po třech brankách vysílač zapípal a bylo hotovo. Další výměna baterii. Půjčili mi je klucí ze svého vysílače. Rychle do cíle, čas běžel. Dojel jsem na pátém místě. Na tu bídu krásné. Celkové výsledky dopadli výborně. Obhájil jsem titul a Rosťa si dojel pro celkové třetí místo. Čtvrté místo vyjel Jirka Votruba a šesté Honza Pechman.
V sezoně jsem vyhrál 10 závodů. Stejně jako loni. Ale letos to vyšlo na dva národní a jeden evropský titul. Jsem první komu se to povedlo. A protože Rosťa a Bert jsou první kdo vyhráli všechny evropské tituly, tak už není o co hrát. Všechny možné „nej“ v tomto sportu už jsou vybrané. Teď už si můžu trial užívat. Samozřejmě poslední být nehodlám. Ale už můžu v klidu učit jezdit nové P-éčko. A stavět nové kastle. Na tomto místě musím „naférofku“ uznat, že nakonec malá účast českých závodníků na evropském závodě, nám zbylým pomohla k dobrým výsledkům. Vždyť kluci už si taky nějaké ty poháry už vyjezdili a určitě by nehráli druhé housle.
Bohužel letošní rok nezačal dobře. Myslím zdravotně. První odpadl Honza. Budou z něj vyřezávat nějakou bouli. A pak došlo i na mě. „Šlehlo mě.“ Momentálně si bryndám polívku na triko. Z hrnku to taky nejde. Ten si vycintám na triko taky. Ale už se můžu napít s flašky. Ale napřed na ní musím nasadit rozlejvací nástavec. Taky trochu šišlám. Problém mi dělají písmenka „ P, B a F“ . Ale jinak dobrý. Snad se z toho do závodů vylížu.
Tak ať nám to jezdí.
JW
S2 MARO59-LOOPS Model - Kraz
P MARO59 - UNIMOG - Mistr Evropy 2017
S3 MARO59-LOOPS Model - ZIL 157 - Mistr Ostrial 2017
S4 LOOPS Model - Volvo

Jerry
Občasný přispěvatel fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jerry » 02 úno 2017 18:34

Zdravotní problémy mě zarmoutily, vždy rád čtu nový příspěvky o závodech, tak ať se vše podaří překonat a hurá do dalších závodů! Budu se těšit na skvělý reporty.

marek jk
Klub RC Truck Trial Praha
Účastník závodů RCTT: ano

Příspěvekod marek jk » 02 úno 2017 19:48

Pokud nebudou problémy, rád rozšířím řady Českého týmu.
RCTT Fox-S3
RCTT Oshkosh- S1

http://mara126.rajce.idnes.cz/

JirkaV

Příspěvekod JirkaV » 02 úno 2017 21:19

Jirko, přeji brzké uzdravení ...

JirkaW
Expert fóra

Příspěvekod JirkaW » 04 úno 2017 20:48

Našel jsem si pár slov (popofouknout, brambor, pupek , mufpufbuf a podobné) a to jsem pořád opakoval. A to už je celkem dobrý. Taky jsem nafukoval zmačkanou petflašku. To mi ještě moc nejde. Ale začíná se mi hejbat víčko, to bylo dost nepříjemné mít pořád otevřené oko. A ještě nemám chuť. Ale klucí jak to,že ještě nejste přihlášený na Evropu?
JW
S4 LOOPS Model - Volvo

JirkaV

Příspěvekod JirkaV » 05 úno 2017 19:01

A to už je potřeba? Nějak to nesleduji :-)

JirkaW
Expert fóra

Příspěvekod JirkaW » 05 úno 2017 20:53

Ano. Na modelltrucktrial.at . A neotalej, už je prihlášenych 74 modelů.
JW
S4 LOOPS Model - Volvo

JirkaW
Expert fóra

Příspěvekod JirkaW » 05 úno 2017 21:57

Tak opravuju. Už jich je 77.
JW