Pro potenciální problémy s přihlášením tady na fórum, pokud by se vám objevila chyba přihlášení, není problém v hesle ale v cookies. Nutno vymazat mezipaměť a cookies v Nastavení vašeho prohlížeče.

Moje dílna

Domácí dílna, nářadí a technika, postupy a modelářské technologie.
jirka
Expert fóra
Účastník závodů RCTT: ne

Moje dílna

Příspěvek od jirka »

Někde na internetu jsem narazil na modelářský klub , kde jednotliví členové představují své dílny. Moc semito líbilo, někdo měl vše krásně seřazené, jiný zase vše po ruce. Tak si říkám žeby se to i tady mohlo chytit.......smazat to jde vždycky. Mám pár kamarádu co říkají jábych modelařit nemohl, nemám kde. Vím že někteřímají v malém bytečku stojanovou vrtačku či dokonce soustruh a právě to by bylo si myslím jako silný argument právě proti tomu nemám kde. pokud někdo chce vždy si místo najde.
Já osobně dílničku zatím buduji, tak foto nemám, ale pro začátek bych vloži dvě fotky staré zamečnické dílny z z tatrovackého muzea u nás v Kopřivnici.

http://sdhmnisi.koprivnice.org/foto/jirka/dilna
http://sdhmnisi.koprivnice.org/foto/jirka/dilna2
TATRA 816 LIWA 8X8 VALNÍK - 1:10 - rozpracováno

PejaTruck
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje dílna

Příspěvek od PejaTruck »

Dobry napad :) a tak se pripojim...bohuzel to unas funguje tak, ze "co se nehodi, da se do dilny" :( takze jsou tam veci, ktery bych tam rozhodne nechtel.. kazdopadne tedka o vikendu ji nafotim...mam jen starsi fotky a od ty doby uz se hodne zmenilo :)
Petr Janeček
Rozestavěno (1:10): Tatra 813 8x8
Dokončeno (1:10) Vybavení dílny

One machine can do the work of fifty men. No machine can do the work of on extraordinary man. - Elbert Hubbard

PAPAN
Senior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PAPAN »

Též se přidám.
Jako panelákový mam svou dílnu na zahrádce v přístavku chatky.
Bez připojení na elektřinu, vše tedy musí zvládat baterie a akuvrtačka.
http://papanhe.rajce.idnes.cz/RC_Unimog_411/#dilna2.jpg

PejaTruck
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PejaTruck »

takze jsem o vikendu nafotil, ty fotky co jsou svetlejsi jsou ze zimy, ty tmavsi, jsou aktualni... jeste je zesvetlim, ale az pozdeji.. :)
jinak obvykle na stolech nebejva takovej bordel, ale celej vikend jsme lakovali a uz jsem to nestihl uklidit...
http://picasaweb.google.cz/skypeja/Diln ... directlink
Petr Janeček

One machine can do the work of fifty men. No machine can do the work of on extraordinary man. - Elbert Hubbard

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka »

S vysavačem to je dobrá myšlenka!

PejaTruck
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PejaTruck »

neni to spatny, hlavne mas uklizeno za par minut....horsi to je kdyz pak zjistis ze ti schazej nejaky vrtaky a navrtavacky co se valely kolem soustruhu... :lol:
Naposledy upravil(a) PejaTruck dne 23 srp 2009 19:26, celkem upraveno 1 x.
Petr Janeček

PejaTruck
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PejaTruck »

Tak behem letosni dovoleny se odehrala jadna velka bitva a to, ze jsem si splodil poradnej ponk do dilny. Uz me nebavilo jak mi ten stolek stale behal pod rukama, jeste to neni uplne dodelany, ale tak pro predstavu...
Stary stav:
Obrázek
Novy stav:
Obrázek
supliky na koleckach, jeste na ne prijde z vrchu deska:
Obrázek
Petr Janeček

SQD
Junior člen fóra

Příspěvek od SQD »

Mě to hned bylo divné,.. tohle téma. Jaký to má smysl? A už vím, cílem toho bylo mě donutit si v dílně uklidit -biggrin . No, trošku jsem tedy uklidil (kolem soustruhu ani moc ne). A tady to máte. Samosebou to není jen dílna, ale obyčejný sklep, kde se skladuje všechno, takže tak úplně to uklidit nejde.

Ponk: http://123.degu-web.net/dilna/P1020278.JPG
Stojanovka: http://123.degu-web.net/dilna/P1020276.jpg
Soustruh: http://123.degu-web.net/dilna/P1020277.JPG

- soustruh je domaděl, ale dělal to děda, kterej pracoval celej život ve Škodovce a ten soustruh i když nemá posuny ani nic, tak na dřevo a polyuretan v klidu stačí.

Střelec

Příspěvek od Střelec »

Ta stojanová vrtačka je bomba.Je sice starší ,ale klasa a hlavně kvalitní.Kdysi jsem na takové dělal a je to neocenitelný pomocník.Podobný soustruh mam také i když je jen na dřevo.Jen není dokončený.Je to náročné na přesnost.Jinak máš dilničku šikovnou. -wink

rik
Senior člen fóra
Účastník závodů RCTT: ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rik »

smysl to rozhodně má donutilo me to začit dělat normální dílnu a dle fotek sem se inspiroval výsledek sem pak hodim

SQD
Junior člen fóra

Příspěvek od SQD »

Střelec píše:Ta stojanová vrtačka je bomba.Je sice starší ,ale klasa a hlavně kvalitní.Kdysi jsem na takové dělal a je to neocenitelný pomocník.Podobný soustruh mam také i když je jen na dřevo.Jen není dokončený.Je to náročné na přesnost.Jinak máš dilničku šikovnou. -wink
Já už si to moc nepamatuju, ale o stojanovce mi kdysi vyprávěl dědeček. Je to prý škodovácká práce (nebo je z inventáře Škodovky, nevim - každopádně na všech nástrojích je logo Škodovky) a je snad někdy z meziválečného období,.. jen má vyměněný motor za novější. Na soustruhu jsem dneska dělal ze silonu řemenici do pojezdu sekačky a taky to šlo,.. :wink: A díky,..

PejaTruck
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PejaTruck »

takze konecne jsem dodelal trosku dilnu k obrazu svemu (jen pridelat sverak) a ted se uz zacne tvorit...jeste vyhledove do budoucna planuju udelat chlazeni i k soustruhu, prozatim musi stacit jen u frezy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
resp.: http://picasaweb.google.cz/skypeja/Diln ... directlink
Petr Janeček

PejaTruck
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PejaTruck »

Tak po roce zase proběhla změna u nás ve sklepě. Doufám že už to byla poslední, zásadní proměna. Místnost jsem seštukoval a vymaloval, udělal jsem nový rozvod elektro, dodělal se druhý velký ponk pod frézu a lis, přibyl další regál, stabilně se umístil stříkací box, zmizela horská kola a další bordel, kterej do dílny nepatří. Výsledek najdete na přiložených fotkách. Další plány do budoucna jsou ještě 200mm nůžky na plech a chlazení k soustruhu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Petr Janeček

wranglik
Nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wranglik »

tak sem taky davam odkaz na moji dilnicku ktera je zatim ve vyvoji,ale na soustruh a naky ty vrtacky na stojanu penize zatim nemam pac nevydelavam ale to co mam mi zatim staci..... na vyrobu 8x8 tatry toho moc nepotrebuju a naky ten kus zeleza se vzdycky necha vysoustruzit unekoho sikovneho http://wranglik.rajce.idnes.cz/Dilna_ta ... ak_to_mam/ zitra nafotim novou dilnu po pristavbe dalsich casti a policek tohel sem zvladl za 2 hodky prace :chuckle :chuckle

Střelec

Příspěvek od Střelec »

" PejaTruck " KRÁSNÁ dílnička,blahopřeji k úspěchu.

PejaTruck
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PejaTruck »

2střelec: díky, stále ještě dodělávám, aby byla na zimní večery připravena.... v neděli přihodím fotky snad už dodělanýho stříkacího boxu
2wranglik: takhle jsem taky začínal, jen ten notes mi tam chyběl :)
Petr Janeček

PejaTruck
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PejaTruck »

Tak až na pár drobností už dílnu prohlašuju za hotovou a doufám, že teď už začnu zase dělat na autě....
Stříkací box s nuceným odtahem:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Petr Janeček

Střelec

Příspěvek od Střelec »

Tak to je dobrá práce.A hodně práce od počátečního kroku.Říkal jsem si kam vedou ty hadice z boxu a pak ta poslední fotka to jasně ukáže.Dobře vymyšlené.

PejaTruck
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PejaTruck »

dík, je to vytaženo okýnkem ven, aby to nesmrdělo v celym baráku a na zimu se jen do okna nasadí plexiglass, aby oknem nešla dovnitř zima a nechá se stříkat i v zimě bez většího smrádečku. odtah je řešen klasickým záchodovým/digestořovým větrákem "ELKO"
Petr Janeček

jirka
Expert fóra

Příspěvek od jirka »

Tak tomu říkam dokonalost sama, jsem zvědav, jestli se něčeho podobného taky dožiju :wink: dobrá práce!

Odpovědět