ÚPRAVA SERVA HITEC HS805BB

Domácí dílna, nářadí a technika, postupy a modelářské technologie.
VíťasK
Nováček na fóru
Účastník závodů RCTT: ne

Re: ÚPRAVA SERVA HITEC HS805BB

Příspěvek od VíťasK » 02 lis 2019 08:48

Tak jsem servo složil, před finálním upevněním potenciometru jsem si řekl, že to zkusím na nečisto jestli vše šlape. Po zapojení serva do přijímače se servo roztočí, manuálně dám potenciometr do středové polohy -> servo se zastaví (středová poloha serva?), dále dám rejd úplně vlevo, servo se roztočí, otáčím potenciometrem až na doraz, ale servo se nezastaví a dál točí,a to i když vyzkouším oba směry otáčení a obě krajní polohy potenciometru. Výchylky na vysílačce nastaveny na 100% oba směry. Teď babo raď, zaboha nemohu dohledat důvod, měl jsem za to, že v koncové poloze potenciometru by mělo servo zastavit?

marek jk
Klub RC Truck Trial Praha
Účastník závodů RCTT: ano

Příspěvek od marek jk » 02 lis 2019 11:22

Hele není lepší koupit v dnešní době servo které už má dost síly ?
RCTT Fox-S3
RCTT Oshkosh- S1

http://mara126.rajce.idnes.cz/

Martin77
Občasný přispěvatel fóra

Příspěvek od Martin77 » 02 lis 2019 20:24

Dneska už ty serva mají sílu, a dokonce i dost snesou, mám asi rok 55kg Jumbo servo z Číny, a pořád drží.. Takovou výhodu v úpravě bych viděl že to upravené se točí pomaleji = více scale... Na druhou stranu zprevodovat takové 50kg servo by mohlo být zajímavé :think

Mila198
Junior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mila198 » 02 lis 2019 22:30

VíťasK píše:
02 lis 2019 08:48
Tak jsem servo složil, před finálním upevněním potenciometru jsem si řekl, že to zkusím na nečisto jestli vše šlape. Po zapojení serva do přijímače se servo roztočí, manuálně dám potenciometr do středové polohy -> servo se zastaví (středová poloha serva?), dále dám rejd úplně vlevo, servo se roztočí, otáčím potenciometrem až na doraz, ale servo se nezastaví a dál točí,a to i když vyzkouším oba směry otáčení a obě krajní polohy potenciometru. Výchylky na vysílačce nastaveny na 100% oba směry. Teď babo raď, zaboha nemohu dohledat důvod, měl jsem za to, že v koncové poloze potenciometru by mělo servo zastavit?
Baba nejsem, protože mám pindíka, ale zkusím ti poradit. Nenastavuj výchylky na 100%, a nevychyluj páku na doraz, ale zkus jen trochu vychýlit páku, a pak to zkus zastavit potenciometrem. Ale stejně nevím, proč to zkoušíš takto rozebrané, vynuluj chod motoru potenciometrem, a vlož ho do serva. Pokud hneš trochu pákou, a servo ti odjede úplně pryč (připrav se na rychlé odpojení), tak máš potenciometr zapojený obráceně. Ale jak říkám nezkoušej to v krajních polohách páky, ale jen při malém vychýlení, které by mělo jít lehce dotrimovat. Pak můžeš zkoušet plnou výchylku, a doladit to nastavením procent...

Odpovědět