stavba trial trucku

Návody a rady pro stavbu, postupy, materiály, zkušenosti.
j.p.m
Klub RC Truck Trial Praha
Účastník závodů RCTT: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: stavba trial trucku

Příspěvek od j.p.m » 19 pro 2009 14:51

http://www.rctrucktrial.cz/phprs/index.php
Kdyby sis přečetl tento odkaz který ti tu již jednou napsal Baterfly, tak by ses dozvěděl mnoho informací které potřebuješ.
Pokud se chceš jenom ptát a ne číst forum, pak to bude opravdu těžké. Forum je obsáhlé a určitě to není čtení na jeden večer, tak si projdi aspoň odkazy které tu napsali druzí.
Jinak je to opravdu o ničem a těžko se ti bude radit. A ještě těžší, hlavně pro tebe bude realizace nějakého modelu.
Vzhledem k tomu že nemáš asi moc modelářských zkušeností, se strojním vybavením to asi taky nebude valné, budeš muset vycházet z toho co dá trh. Proto znovu doporučuju ČTI, ČTI a zase ČTI, a dej na rady.

j.p.m
j.p.m

deadcrips
Nováček na fóru
Účastník závodů RCTT: ne

Příspěvek od deadcrips » 19 pro 2009 15:13

dekuji no toho je docela dost ja ani nevim jaky auto postavim a uz to mam delat podle skutecnych rozmeru v mensim meritku to bude teda fuska :S

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 20 pro 2009 19:17

Připadá mi, že větší fuška je udělat něco z hlavy. Reálné auto stačí jenom okopírovat.

deadcrips
Nováček na fóru

Příspěvek od deadcrips » 20 pro 2009 20:01

to si nemyslim abych mohl na zavody musim dodrzovat realny rozmer do 15%

Samuel
Nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel » 20 pro 2009 20:07

ja si mylsiim ze by si mal najprv poriadne "prelistovať" toto fórum zohnat si dake podklady,fotky,vykresy k modelu čo chceš robiť a priať si od ježiška financie :mrk :mrk

Jozef Dojčar
Expert fóra

Příspěvek od Jozef Dojčar » 20 pro 2009 20:33

deadcrips píše:to si nemyslim abych mohl na zavody musim dodrzovat realny rozmer do 15%
Pokud umíš dělit na kaukulačce, tak v tom problém nevidím.

Baterfly
Klub RC Truck Trial Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Baterfly » 21 pro 2009 12:56

Čau, kolik ti vlastně je? Jaký máš vůbec možnosti výroby a financí? Co vlastně od trialu očekáváš? A kam vlastně spěcháš s modelem?

Jak vlastně modely vypadají by jsi nejlépe viděl na závodech, ale dost by jsi viděl i na fotkách v galerii co jsem ti dával odkaz. Jezdí se dvě kategorie podle provedení modelu dále rozdělené podle šířky modelu. Prototypy a sériové. Těch 15 procent je pro sériové a jde hlavně o celkové rozměry jako rozvor, šířka a výška. Měřítko je doporučené a je hlavně odvozené podle toho jaký seženeš pneumatiky. Ale to je vše v pravidlech.

Nevím co jsi už nakoupil, ale pár poznatků k nápravám co chceš kupovat. Jsou dost široký a pro trial budeš muset dát jiný disky a pneu než na co je to stavěný. V tom bude problém. Musíš se dostat pod 320 mm na šířku auta. Další věc co je třeba pohlídat je stav ozubení diferenciálu. Pokud to neuvidíš na vlastní oči a nebude to v pořádku tak to nekupuj. Originál díly jsou dost drahý a i když použiješ jiný tak to něco bude stát.

Pokud nemáš možnost výroby modelu od nuly tak bych doporučil koupit jako základ Axial s rámem a dál to upravit podle potřeby. Dá se to použít jak ve S2/P2 tak po rozšíření do S3/P3. Podvozek se docela osvědčil. To by ti mohl potvrdit i Flare a další co s tím jezdí. A když zjistíš že trial není to pravé ořechové tak pořád se to dá použít na expedice nebo kravlení.
Jarda.

deadcrips
Nováček na fóru

Příspěvek od deadcrips » 21 pro 2009 13:04

jasny dekuji za rady finance i jako sou je mi 19 a rad bych si to postavil sam nechci vazne kupovat nove auto ja chci stavet dik za rady

Hepcziiik
Expert fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hepcziiik » 21 pro 2009 16:26

achjo, asi stárnu. Číst češtinu/nečeštinu dnešní mládeže mi začíná působit potíže...
"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)

Roman
Expert fóra

Příspěvek od Roman » 21 pro 2009 16:38

:mrgreen: A to můžeš být rád , že jsi na tomto Foru , které je v užívání jazyka ještě dosti na výší - přál - NEpřál bych ti zažít některé lingvinisty třeba na Tamiyaforu :mrgreen:

Dave+-
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave+- » 21 pro 2009 17:08

Hepcziiik píše:achjo, asi stárnu. Číst češtinu/nečeštinu dnešní mládeže mi začíná působit potíže...
Mě je 12 a měl sem s přečtením taky problémy. :D

Flare
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » 21 pro 2009 18:16

deadcrips píše:jasny dekuji za rady finance i jako sou je mi 19 a rad bych si to postavil sam nechci vazne kupovat nove auto ja chci stavet dik za rady
Poslední upozornění, už jsem fakt unavený z toho.
/Flare

Klub RC Truck Trial Praha, z.s. (http://www.rctrucktrial.cz)

M.S
Senior člen fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M.S » 21 pro 2009 19:46

V 19ti letech průměrnej člověk píše srozumitelně kolego, s háčkama i čárkama, s oddělením vět, a hlavně, i kdyby lingvistika dostala opět nafrak, kdyby se psalo konkrétně o věci, o tom co chceš konkrétně vědět, kam se chceš dostat, kolik chceš investovat, jakým konkrétním směrem chceš zkrátka nasměrovat, vsadím se, že se tu x lidí bude snažit velmi pomoct..

Teď ovšem chápu Flareho, ač zavírat další téma je tvrdý, zatím jsem já sám od tebe moc konkrétních informací naviděl. Jsou tu STOVKY !!!!!!!! témat s modelářskou problematikou a jejich řešením názorama od lidí, kteří v ČR patří ke špičce tohoto sportu, a myslím, že 99.9% budoucích RCTT modelářů, chtějících COKOLI postavit, tu najde fůru informací, dokonce tolik že by se z toho dal postavit perfektní truck bez jedinýho dotazu.

Přesto chápu když někdo založí nový téma a chce se zeptat na detaily, protože ho to posune ještě o fous dál. Ale je toto případ "deadcrips"??? :?:

Carlos
Nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos » 22 pro 2009 11:34

deadcripsi, mě trvalo dva roky, než jsem pochopil, že nemám vlohy na stavbu vlastního šasí (podvozku)
koupil jsem to co už někdo vymyslel.
dnes, po dalších čtyřech letech, je trh s trialovými speciály, byť omezen na pár strojů pro nenáročné; uspokojivý.
Je z čeho vybírat, a postavit vlastní speciál znamená pro většinu uživatelů koupit "nějaký" podvozek, a ten "rozšířit".

postavíš si tedy vlastní model z dostupných serivě vyrýběných dílů

V tvém případě, chceš-li použít Mad force jako základ pro 4x4x2 /rozumněj (čtyři kola x čtyři hnací x dvě zatáčecí) MANa nebo Mercedesa, je stavba truck trialového soutěžního speciálu, relativně prostá.

postavíš si žebřiňák, na něho posadíš převodovku(y) sestupnou a druhou s řazením dvou nebo tří stupňů s elektromotorem z jiného auta, zavěšení náprav necháš stejné jako origo mad force, přidáš kabinu - kterou si asi chceš vyrobit z laminátu nebo z čeho se to dnes kastle dělají, ještě přidáš ochrannou klec kolem kabiny a bude dílo hotové. takovejhle stoj, pokud seženeš díly a pustíš se do práce, máš hotovej do měsíce s rukou v kapse.
Předpokládám že stavět převodovku a propočítávat ryclosti nebudeš...

když o tom přemýšlím, pořizovací cena takového modelu nebude zas tak vysoká. + samozřejmě rádio a elektroniku nepočítám.
Karel (P.K.)

Odpovědět