Pro potenciální problémy s přihlášením tady na fórum, pokud by se vám objevila chyba přihlášení, není problém v hesle ale v cookies. Nutno vymazat mezipaměť a cookies v Nastavení vašeho prohlížeče.

3D tisk

Návody a rady pro stavbu, postupy, materiály, zkušenosti.
Odpovědět
Laburdak
Nováček na fóru
Účastník závodů RCTT: ano

3D tisk

Příspěvek od Laburdak »

Ahoj všem zdejším mistrům. Měl bych dotaz ohledně 3D tisku. Vím že je zde téma 3D tiskárny a taky sekce v bazaru 3D tisk od uživatele Neon3, ale tam jsem nenašel co hledám. Zkoušel tu někdo vymodelovat kabinu na T813? Nebo respektive jakoukoliv kabinu? Sháním nějakou detailnější perokresbu, nebo nějaký jiný výkres na zmiňovanou kabinu. A kdo vše tu tiskne věci na své modely? Já zatím vymodeloval nosníky listových per, vrchní a spodní uložení vlaštovek, kryt polonáprav a chci vyzkoušet i disky. A chci samozřejmě tisknout i věci mimo podvozek. Pár obrázků na ukázku..
A jeden dotaz mimo 3D tisk: Čím řežete laminát na listová pera? Moc děkuji za případné odpovědi.

Tak nevím jestli se na tento můj příspěvek vztahuje tento bod z pravidel: 5) Pokud někdo vloží příspěvek, o kterém se dá říci že je zbytečný až obtěžující (např. týkající se témat už jednou probíraných), nereagujte na něj. Snad to tazateli dojde samo!

Nebo jen zatím nikdo kdo ho viděl nemá tip na výkres. A ještě k tomu řezání laminátu: Flexou se mi to zdá dost brutální, na pásové pile mám moc hrubý zub, tak už mě napadá jedině lupínková pilka a nebo mám vibrační pilku, jak se s ní řeže sádra v nemocnici na sádrovně. Váš tip by mi pomohl, díky.

Jinak kdyby to někoho zajímalo, takhle vypadají vytištěné díly:
Přílohy
Webp.net-resizeimage (1).jpg
Webp.net-resizeimage (1).jpg (30.58 KiB) Zobrazeno 455 x
Webp.net-resizeimage.jpg
Webp.net-resizeimage.jpg (53.03 KiB) Zobrazeno 455 x

DRracer
Expert fóra
Účastník závodů RCTT: ne
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D tisk

Příspěvek od DRracer »

Par kabin jsem v minulosti vymodeloval. Moje osobni zkusenost je ta, ze zejmena u starsich vozu jsou vykresy/perokresby dost nepresne. Idealni je sehnat skutecne auto a provest pocitacovou 3d rekonstrukci. Na druhou stranu, T813 je hranata a tam vykresy docela sedi.
Jinak ja treba aktivne tisknu, ted i profesionalne ;) .
Z ceho pak to tisknes? Zda se mi to, nebo mas ty cerne vytisky podextrudovane?

Odpovědět